9 اصطلاح Genshin Impact، Fortnite و Minecraft که والدین گیمر باید بدانندصنعت بازی زبان خود را با بسیاری از اصطلاحات فنی، توضیحات خاص و عبارات عامیانه ایجاد کرده است – از دست دادن مسیر آسان است. والدین گیمر حداقل باید این 9 اصطلاح را بدانند.

9 اصطلاح بازی که والدین باید بدانند

گیمرها زبان محاوره ای و فنی خاص خود را با اصطلاحات بسیاری دارند که در سال ها و دهه های اخیر در جامعه جا افتاده است. این شامل اختصارات و همچنین نام های صنعتی و عبارات عامیانه. در اینجا 9 اصطلاحی وجود دارد که همه والدین گیمر باید حتماً آنها را شنیده باشند.

Free to Play (به اختصار F2P) به بازی هایی اطلاق می شود که می توان به صورت رایگان بازی کرد. در سال‌های اخیر، بازی‌های بیشتری این مسیر را طی کرده‌اند که بسیاری از آنها بر روی حالت چند نفره تمرکز دارند. نمایندگان معروف عبارتند از: Fall Guys: Ultimate Knockout، Fortnite، Call of Duty: Warzone و Diablo Immortal.

نکته ای که در مورد بازی های رایگان باید به آن توجه کرد این است که آنها کاربران را به خرج کردن پول به روش های دیگر تشویق می کنند. این بیشتر از طریق لباس‌ها، سلاح‌ها یا موارد دیگر انجام می‌شود که تنها از طریق خرید درون بازی می‌توان آن را باز کرد. در بسیاری از موارد بازیکنان باید پول واقعی را در ارز درون بازی سرمایه گذاری کنند، که با آن می توانند اشیاء مورد نظر را بخرند. این بازی ها اغلب رایگان نیستند – کاملا برعکس.

لوت به اشیایی اطلاق می‌شود که بازیکنان می‌توانند در بازی‌ها غارت کنند – بسته به بازی، اینها می‌توانند سلاح‌ها، لباس‌ها، معجون‌ها یا سایر آیتم‌های مفیدی باشند که به عنوان پاداش برای موفقیت‌های درون بازی داده می‌شوند. جمع آوری غارت متعلق است فرنچایزهای زیادی مانند Borderlands، Destiny یا Diablo به مفهوم گیم پلی

لوت باکس ها صندوق هایی (یا ظروف دیگر) هستند که حاوی غارت هستند. جعبه‌ها گاهی اوقات باید در بازی‌ها با پول واقعی خریداری شوند، بدون اینکه بازیکنان از قبل بدانند دقیقاً قرار است چه چیزی به دست آورند. به همین دلیل شمارش (پرداخت شده) لوت باکس ها از جمله جنبه های مورد انتقاد صنعت هستند، زیرا از نظر بسیاری این فقط یک بازی شانسی است.

Skins به نگاه های جایگزین برای شخصیت ها در بازی های ویدیویی اشاره دارد. در بسیاری از موارد، این فقط یک لباس جدید است، اما سایر ویژگی های ظاهری نیز می توانند تغییر کنند. پوست ها عمدتاً اقلام آرایشی و بهداشتی هستند تاثیری در گیم پلی بازی ندارند، اما در برخی بازی ها توانایی های خاصی را نیز به گیمر می دهند.

بسته به بازی، پوسته های مختلف را می توان از طریق اچیومنت یا باید با پول واقعی از طریق فروشگاه درون بازی خریداری شود تبدیل شود.

گاچا یک اصطلاح ژاپنی برای یک اسباب‌بازی کوچک است که می‌توان آن را در ماشین بازی برد. اصل ماشین های اسلات به طور یکپارچه توسط به اصطلاح بازی های گاچا به صنعت بازی های ویدیویی منتقل می شود. انواع مختلفی از این اصل وجود دارد، اما نکته اصلی همیشه این است پول واقعی برای شانس یافتن آیتم ها و شخصیت های خاص کمیاب سرمایه گذاری در بازی بدون اینکه از قبل بدانیم آیا این تلاش موفقیت آمیز خواهد بود یا خیر.

مکانیک های بازی، مانند جعبه های غارت، بسیار اعتیاد آور هستند و به طور گسترده ای در جامعه مورد انتقاد قرار می گیرند، حتی اگر برخی از بازی های گاچا به صورت تئوری بدون سرمایه گذاری پول واقعی انجام شوند. نمونه هایی از بازی های گاچا هستند Genshin Impact، Raid: Shadow Legends و Fire Emblem Heroes.

MMO مخفف Massive Multiplayer Online Game است، در حالی که MMORPG به معنای بازی نقش آفرینی آنلاین چند نفره عظیم است. بنابراین، به طور خلاصه، اینها بازی هایی هستند که نیاز به اتصال آنلاین دارند و در آنها بازیکنان زیادی از سراسر جهان در حال سفر هستند و در صورت لزوم با یکدیگر رقابت کنند یا با هم کار کنند تا به مسابقات خاصی برسند.

بسیاری از MMORPG ها در یک دنیای فانتزی تنظیم می شوند، همانطور که اغلب برای بازی های نقش آفرینی اتفاق می افتد، اما تنظیمات علمی تخیلی نیز محبوب هستند – نمونه های معروف World of Warcraft، Final Fantasy 14، EVE Online و The Elder Scrolls Online.

علاوه بر بازی های نقش آفرینی، اصطلاح چتر MMO همچنین شامل نمایندگانی از سبک های دیگر نیز می شود، به ویژه تیراندازی هایی مانند Fortnite و Apex Legends بسیار محبوب هستند. اما همچنین بازی های سبک های دیگر مانند Roblox یا Minecraft را می توان در میان آنها برشمرد.

بتل رویال یک سبک محبوب چند نفره است که در آن تعداد ثابتی از بازیکنان به صورت آنلاین با یکدیگر رقابت می کنند، تا زمانی که فقط یکی از آنها باقی بماند. این اصطلاح از فیلم ژاپنی سال 2000 به همین نام (که به نوبه خود بر اساس رمانی ساخته شده است) گرفته شده است که در آن گروهی از دانش آموزان دبیرستانی باید در جزیره ای با یکدیگر مبارزه کنند.

در حال حاضر بسیاری از بازی های ویدیویی مفهوم Last Man Standing را با موفقیت زیادی اجرا کرده اند. از جمله شناخته شده ترین نمایندگان هستند Fortnite، Call of Duty: Warzone، PUBG و Apex Legends.

DLC مخفف عبارت Downloadable Content است و به محتوای اضافی و در حال گسترش یک بازی که توسط توسعه دهندگان ساخته شده است اشاره دارد یا به صورت رایگان یا با قیمت خرید که معمولاً در مقایسه با آن کمتر است فراهم كردن.

DLC را می توان در اشکال و مقیاس های مختلفی منتشر کرد، از وسایل آرایشی مانند لباس گرفته تا چالش های جدید در بازی اصلی، نقشه ها و سطوح جدید و ماجراهای داستانی مستقل. نمونه های معروف DLC ها زره اسب در داخل است The Elder Scrolls 4: Oblivion، بسط داستان The Witcher 3 Blood & Wine، و پیش درآمد The Last of Us: Left Behind.

Battle Pass مدلی است که در آن بازیکنان این فرصت را دارند، عمدتاً برای مدت زمان محدودی، قفل آیتم هایی مانند پوسته ها و شخصیت ها را از طریق موفقیت های درون بازی باز کنند. به طور کلی، در این زمینه، در همان زمان یک پاس نبرد ممتاز که با پول واقعی ارائه می شود، که به بازیکنان امکان می دهد آیتم های بیشتری کسب کنند که در غیر این صورت در دسترس نبودند.

با یک از طرف دیگر، Season Pass، DLC های فعلی یا آینده را می توان خریداری یا پیش خرید کرد تبدیل شود. پوشش Season Pass ممکن است بسته به بازی متفاوت باشد – نمونه‌هایی شامل Overwatch 2، Halo Infinite، و Marvel’s Avengers، و غیره است.

اصطلاح سنگ زنی به انجام کارهای یکنواخت و اغلب تکراری در بازی های ویدیویی اشاره دارد. سنگ زنی اغلب لازم است کاراکترها یا آیتم ها را ارتقا دهید یا برای بدست آوردن غارت بهتر. بسته به شدت و بازی، آسیاب توسط اکثر بازیکنان کم و بیش منفی تلقی می شود.

نوع خاصی از سنگ زنی را می توان در بسیاری از بازی ها از ژانرهای مختلف یافت. مثلا در گذشته Assassin’s Creed: Valhalla، Final Fantasy 14 و RuneScape به دلیل مکانیک آسیاب خود مورد انتقاد قرار گرفتند.منبع