8 نکته که برای پلی استیشن 5 شما مفید است

در نگاه اول ممکن است به نظر برسد که پلی استیشن 5 بدون پایه در حالت ایستاده یا دراز کشیده است، اما اینطور نیست.

مطمئن شوید که در کنار آن هستید فضای کافی در کنسول برای گردش هوا بگذارید و همچنین مطمئن شوید که گرد و غبار آن را به طور مرتب پاک کنید تا از گرم شدن بیش از حد جلوگیری شود.

4. PS5: هنگام دانلود بازی های چند نسلی، مطمئن شوید که نسخه صحیح را نصب کرده اید

اگر از تلویزیون خود فقط برای قمار با پلی استیشن 5 خود استفاده می کنید، احتمالاً این عملکرد مفید است. با این حال، این مورد به ندرت اتفاق می افتد و اگر هنگام استفاده از تلویزیون، کنسول به طور خودکار روشن شود، می تواند آزاردهنده باشد. این شما به راحتی می توانید عملکرد را خاموش کنید.

برای جلوگیری از آن، شما باید فقط از دیسک هایی استفاده کنید که سالم هستند و به دقت در کیس نگهداری می شوند.

در PS5 همیشه از دیسک های بدون نقص و بدون خط و خش استفاده کنید (منبع تصویر: GIGA)

3. از پلی استیشن 5 خود در گرمای شدید یا سرمای شدید استفاده نکنید

بر خلاف رسانه های دیگر، دیسک ها بسیار مستعد آسیب هستند. ایجاد چند خراش آسان است، اما این می تواند منجر به خطاهای خواندن شود که در نهایت می تواند کنسول شما را خراب کند.

در این سری از تصاویر به شما نشان می دهیم که PS5 چه کارهای دیگری می تواند انجام دهد:

پشتیبانی از 1440p برای پلی استیشن 5

5. به‌روزرسانی‌ها را مرتباً روی پلی‌استیشن 5 خود نصب کنید

سونی پلی استیشن 5 را از ابتدا می‌سازد تا سال‌ها لذت را برای شما به ارمغان بیاورد – حداقل اگر خوب با آن رفتار کنید. با این وجود، این یک دستگاه الکترونیکی است که می تواند به سرعت خراب شود، به خصوص اگر نادرست استفاده شود. ما چند نکته برای شما داریم که تا زمانی که ممکن است از این امر اجتناب کنید.

پلی استیشن 5

برای استفاده حداکثری از بازی و کنسول و همچنین صرفه جویی در فضای ذخیره سازی، توصیه می شود از داشتن دانلود نسخه PS5.

به لطف سازگاری PS5 به عقب، شما این فرصت را دارید که از بازی های چند نسلی استفاده کنید. بسیاری از آنها برای PS4 و PS5 در دسترس هستند، بنابراین ممکن است به طور تصادفی نسخه PS4 بازی یا حتی هر دو را دانلود کنید.

حتماً از آنها اجتناب کنید استفاده از PS5 در گرمای شدید یا سرمای شدید. هر دو می توانند به سیستم آسیب برسانند. اتاقی که کنسول در آن قرار دارد باید حداقل دمای 1 درجه سانتیگراد داشته باشد – توصیه می شود از آن در دمای اتاق 16 – 22 درجه استفاده کنید.

به هر حال، PS5 اکنون از 1440p نیز پشتیبانی می کند:

برای اینکه تا جای ممکن با کنسول خود سرگرم شوید و از واژگونی خراش و فرورفتگی جلوگیری کنید، باید حتما از پایه استفاده کنید. سونی برای هر دو موقعیت توضیح مناسبی ارائه می دهد.

در مورد وسایل الکتریکی، حتی خطاهای کوچک می تواند منجر به کاهش شدید عمر مفید شود. ما 8 نکته برای شما داریم تا پلی استیشن 5 شما تا حد امکان دوام بیاورد.

1. هرگز پلی استیشن 5 خود را بدون خواباندن یا خاموش کردن آن در حال اجرا رها نکنید.

غیر معمول نیست که کنسول حتی اگر مدتی از آن استفاده نشده باشد روشن بماند. اما در دراز مدت، این می تواند به PS5 شما آسیب برساند، زیرا حتی در این حالت ممکن است بیش از حد گرم شود. اگر این اتفاق به طور مکرر رخ دهد، مدار داخلی ممکن است آسیب ببیند و در نهایت باعث از کار افتادن کنسول شما شود.

نکته: یا کنسول خود را در حالت خواب قرار دهید یا در زمان عدم پخش آن را خاموش کنید تا طول عمر آن افزایش یابد.

2. دیسک خراشیده را روی پلی استیشن 5 خود پخش نکنید

اگر PS5 شما واقعاً بیش از حد گرم می شود، با فشار دادن دکمه آن را خاموش کنید دکمه پاور را به مدت هفت ثانیه فشار دهید و نگه دارید. سپس قبل از شروع مجدد، اجازه دهید به خوبی خنک شود.

باتری های قابل شارژ مزایای خود را دارند اما پس از استفاده مکرر و طولانی مدت نیز به نقطه ای می رسند که سریعتر تخلیه می شوند. به خاطر این باید کنترلرها هرگز نباید برای شارژ طولانی مدت به کنسول متصل شوند.

هرگز کنترلر PS5 را برای مدت طولانی روی کنسول نگذارید تا شارژ شود (منبع تصویر: GIGA)

7. HDMI Device Link را در PS5 غیرفعال کنید تا از راه اندازی خودکار کنسول هنگام روشن شدن تلویزیون جلوگیری کنید.

نکته: به فروشگاه پلی استیشن بروید و بازی مورد نظر خود را برای دانلود پیدا کنید. نماد “…” را در کنار دکمه “دانلود” انتخاب کنید، سپس نسخه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

نمونه‌ای از این بازی Cyberpunk 2077 است. در اینجا توسعه‌دهنده به‌روزرسانی‌های زیادی را برای بهبود بازی روی کنسول اعمال کرد.

6. اجازه ندهید کنترلرهای PS5 شما برای مدت طولانی شارژ شوند

به روز رسانی ها گاهی اوقات می تواند خسته کننده و اضافی به نظر برسد، اما هر یک از آنها در خدمت هدفی است. هر به روز رسانی سیستم در نهایت تضمین می کند که می توانید از کنسول خود با امنیت بیشتری استفاده کنید سیستم نرم‌تر اجرا می‌شود یا بازی‌ها بهتر اجرا می‌شوند.

داشبورد PS5 > تنظیمات > سیستم > HDMI > پیوند دستگاه HDMI را غیرفعال کنید.

8. از پایه PS5 خود چه در حالت ایستاده و چه دراز کشیده استفاده کنید

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.

منبع