68 میلیارد دلار هیچ؟


مایکروسافت در آستانه خرید ناشر اکتیویژن بلیزارد با قیمت رکوردشکنی ۶۸ میلیارد دلار است. اما اکنون سازنده Xbox به طور ناگهانی شروع به انتقاد از بازی های گران قیمت کرده است. پشت این استراتژی چیست؟

مایکروسافت

مایکروسافت به بازی هایی که می خواهد بخرد توهین می کند

اگر مایکروسافت ناشر Activision Blizzard را خریداری کند، این غول فناوری زرادخانه قابل توجهی از بازی ها را در زیر پرچم خود خواهد داشت. اگر شما اظهارات اخیر سازنده Xbox با این حال، تقریباً می توان حدس زد که مایکروسافت از تصمیم خرید خود به شدت پشیمان است.

مخالف کمیسیون تجارت نیوزلند مایکروسافت بازی های همکاران آینده را بسیار بد جلوه می دهد:

با تمام احترامی که برای بازی‌های اکتیویژن بلیزارد قائل هستیم، هیچ چیز منحصربه‌فردی در مورد بازی‌های توسعه‌یافته یا توزیع‌شده توسط اکتیویژن بلیزارد وجود ندارد که آنها را به یک «باید» برای بازی‌های رقیب تبدیل کند و خرده‌فروشان کنسول در این خرید باید مانع شوند.»

در ویدیوی ما توضیح می دهیم که معامله بزرگ مایکروسافت به چه معناست:

سونی از برتری از طریق Call of Duty می ترسد

چند ماه پیش، مایکروسافت به قدری از بازی های اکتیویژن بلیزارد خوشش آمد که این شرکت آمریکایی حاضر شد بیش از 68 میلیارد دلار برای آنها بپردازد. با توجه به موفقیت مالی سریال هایی مانند Call of Duty، می توان حدس زد که هیچ چیز در پشت صحنه تغییر نکرده است. با این حال، مایکروسافت محافظان ضد تراست نیز نمی خواهد یک آچار در کار برای معامله بزرگ بیندازید. بنابراین، خرید نباید طوری به نظر برسد که گویی منجر به موقعیت انحصاری می شود.

با این حال، رقیب بزرگ سونی دقیقاً از این می ترسد. که Call of Duty بسیار محبوب استهمچنین بر تصمیم افراد در مورد اینکه کدام کنسول را بخرند نیز تأثیر می گذارد. خود مایکروسافت هنوز در مورد اینکه آیا بازی‌های Call of Duty در آینده روی پلی‌استیشن 5 نیز ظاهر می‌شوند، اظهارنظر روشنی نکرده است. (منبع: RockPaperShotgun/ VGC)منبع