5 تنظیمات کاربران آیفون باید فوراً تغییر کنند

با iOS 16، اپل نوتیفیکیشن‌ها را بهار تمیز کرد. در صفحه قفل و در مرکز اطلاع رسانی، اکنون به صورت پیش فرض در زیر نشان داده شده استبرای باز کردن فضا برای ویجت های صفحه قفل در بالا. در اصل، این قابل تغییر نیست. اما چیزی که قابل تغییر است این است نحوه ارائه. به طور پیش فرض، پشته است، که می تواند منجر به از دست دادن اعلان عجیب و غریب شود. بنابراین ما لیست را توصیه می کنیم. برای تغییر نما: به تنظیمات بروید، سپس به میانگین گیری بروید و در نهایت لیست را انتخاب کنید.

ادغام موارد تکراری در برنامه Photos در iOS 16

برنامه Photos همچنین می تواند موارد تکراری را در iOS 16 ادغام کند. (منبع تصویر: GIGA)

تنظیمات کمتر از یک نکته: در iOS 16 برنامه Photos اکنون موارد تکراری را نیز تشخیص می دهد و پیشنهاد می دهد که آنها را گرد هم بیاورد. این امر نظم را تضمین می کند و فضای ذخیره سازی را ذخیره می کند. این تنظیمات را می‌توانید در صفحه شروع برنامه Photos در پایین زیر قسمت متفرقه پیدا کنید.منبع با iOS 16، نمایش باتری به درصد بازگشت او اما به طور پیش فرض غیرفعال است. برای فعال کردن آن، باید وارد قسمت شوید به Settings، سپس Battery بروید و در نهایت ضامن «شارژ باتری در %» را تغییر دهید. یک نقطه ضعف کوچک: نمایش درصد در داخل نماد باتری در بالا سمت راست قرار دارد، به این معنی که نماد به طور دائم پر می شود – صرف نظر از اینکه سطح شارژ چقدر است. گاهی اوقات ممکن است گیج کننده باشد.

غیرفعال کردن دکمه جستجو در صفحه اصلی در iOS 16

اگر دکمه جستجو در صفحه اصلی در iOS 16 شما را آزار می دهد، می توانید آن را نیز غیرفعال کنید. (منبع تصویر: GIGA)
زمان زیادی طول کشید، اما در iOS 16 آیفون هم اکنون آن را دارد بازخورد لمسی در ضربه زدن به کلید دريافت كردن. به زبان ساده، این بدان معناست که آیفون پس از هر بار زدن کلید کمی لرزش دارد. این عملکرد به طور پیش فرض خاموش است، اما می توان آن را با چند مرحله ساده نیز روشن کرد. برای این در تنظیمات، در کنار Sounds & Feedback، سپس به Keyboard Feedback و در نهایت کلید ضامن را در قسمت Haptics فعال کنید..

اپل همراه با آیفون 14 (پرو)، iOS 16 را نیز عرضه کرد. با iOS 16.1، جانشینی در راه است که تغییرات قابل توجهی را نیز با خود به همراه دارد، اما احتمالاً فقط در ماه اکتبر ظاهر می شود. تا آن زمان، مهم است که با iOS 16 فعلی آشنا شوید. اکنون به شما خواهیم گفت که کدام 5 تنظیمات را باید بلافاصله پس از به روز رسانی تغییر دهید.

نمایش درصد باتری را در iOS 16 فعال کنید

نشانگر درصد باتری در iOS 16 بازگشت می کند. (منبع تصویر: GIGA)
iOS 16 اینجاست: این به روز رسانی تعدادی ویژگی جدید را به همراه دارد که زندگی را برای کاربران آیفون آسان تر می کند. با این حال، همه عملکردها به طور پیش فرض فعال نمی شوند. GIGA توضیح می دهد که برای استفاده حداکثری از نرم افزار جدید، باید چه تنظیماتی را در iOS 6 تغییر دهید.

سیب

در iOS 16 اکنون یکی وجود دارد دکمه جستجو در صفحه اصلی، که روی داک برنامه قرار دارد. این امر جستجو را راحت‌تر می‌کند، اما ممکن است برخی از آنها آزاردهنده باشند. برای غیرفعال کردن آن، باید به قسمت زیر بروید تنظیمات، سپس در صفحه اصلی و در نهایت کلید ضامن را در زیر جستجو «نمایش در صفحه اصلی» خاموش کنید..

بازخورد لمسی را برای فشار دادن کلید در iOS 16 روشن کنید

بازخورد لمسی اکنون برای کیبورد در iOS 16 نیز در دسترس است. (منبع تصویر: GIGA)

این ویژگی ها در iOS 16 نیز موجود است:

اعلان ها را در iOS 16 سفارشی کنید

اعلان‌ها در iOS 16 قابل شخصی‌سازی هستند. (منبع تصویر: GIGA)