3600 یورو خالص دیگر کافی نیست

یکی از راه های صرفه جویی، گرم کردن است. مثلاً از اول اکتبر چک بخاری گاز اجباری است که باید 100 تا 150 یورو هزینه داشته باشد. اما اینجا یک تله هزینه در کمین است. اما در مورد مصرف آب نیز پتانسیل زیادی برای صرفه جویی وجود دارد. ایکیا اخیراً یک نازل اتومایزر جدید ارائه کرده است که گفته می شود مصرف را تا 95 درصد کاهش می دهد. هنوز مشخص نیست سقف اعلام شده قیمت بنزین چه زمانی خواهد بود.منبع

در پمپ بنزین، در سوپرمارکت یا هنگام بازدید از یک رستوران: قیمت ها در آلمان سر به فلک کشیده است. اخیراً تورم حتی دو رقمی شده و به 10 درصد رسیده است. مشابه کپک‌هایی که به آرامی گسترش می‌یابند، اثرات موج تورمی تنها در طول زمان آشکار می‌شوند. بانک پس انداز با یک مثال عددی افسرده توضیح می دهد که اگر رکورد تورم ادامه یابد چقدر برای آلمانی ها بد خواهد بود.

اسپارکاسه درباره تاثیر تورم و قیمت انرژی هشدار می دهد

مطالباتی که رئیس پس انداز از سیاستمداران مطرح می کند نیز به همین نسبت روشن است. را باید در درجه اول این گروه های درآمدی را در بسته های امدادی خود هدف قرار دهد. از آنجا که در خانوارهایی که تا کنون مخارج خود را تامین کرده‌اند، نیاز زیادی به سرمایه‌گذاری وجود دارد – کلمه کلیدی بهره‌وری انرژی و شرکت.

آلمانی ها از وجود اقتصادی خود می ترسند: تورم بی سابقه و افزایش سرسام آور قیمت انرژی باعث ایجاد مشکلاتی برای شهروندان شده است. هشدار چشمگیر بانک پس انداز نشان می دهد که وضعیت واقعا چقدر جدی است. پس انداز از بین می رود، خطر فقیر شدن وجود دارد.

خانوارهایی با درآمد خالص کمتر از 3600 یورو طبق محاسبات اسپارکاسه، آنها در حال حاضر دارند هیچ پولی در پایان ماه باقی نمانده است و برای رفع شکاف های مالی باید به پس انداز خود دسترسی داشته باشند (منبع: FAZ). که هستند 60 درصد خانوارهای خصوصیهلموت شلویس، رئیس اتحادیه بانک های پس انداز آلمان و انجمن جیرو گفت.

به زبان ساده: بیش از آن نیمی از خانوارهای خصوصی در آلمان در حال تمام شدن پول هستند! آنها باید از پس انداز خود استفاده کنند تا هزینه های ماهانه خود را پوشش دهند. یک عدد ترسناک که احتمالاً در تاریخ جمهوری فدرال بی نظیر است.

با یک نیروگاه بالکن، هزینه های برق را می توان کاهش داد:

در گرمایش گاز و مصرف آب صرفه جویی کنید