25 گیاه آپارتمانی شگفت انگیز که هوای داخل منزل تان را تصفیه می کنند

در طول جشنواره ها ، فضای زیادی برای ساخت هنرهای دستی وجود دارد. این روش چند هفته طول میکشد و پس از آن ریشههای سالمی تشکیل میشوند که خود میتوانند گیاه تازه ای بیآفرینند. تبدیل شدهاند. گیاهان نه تنها باعث تصفیه و تازه شدن هوا میشوند بلکه طراوت و سرسبزی دلپذیری به محیط میبخشند. شما میتوانید برای محیط های به خرید کاکتوس فکر کنید زیرا روش نگهداری دشواری ندارند. تراریوم یکی از زیباترین روش ها برای نگهداری گل و گیاه در داخل آپارتمان است که به سبز نگه داشتن در فضای داخل منزل کمک می کنند اما برخی انواع گیاهان برای این کار مناسب تر هستند.

انواع مختلف کاکتوس ها وگیاهان گوشتی مناسب برای تراریوم ها هستند. علاوه بر درختچه ها انواع کاکتوس ها نیز طرفداران زیادی دارند. کاکتوس ها و گیاهان گوشتی جز مناسبترین گیاهان برای مجموعه های تراریومی هستند. انواع فیکوس ها مانند فیکوس الاستیکا، فیکوس لیراتا، فیکوس بنجامین از گیاهان بلند قد آپارتمانی بسیار جذاب هستند. شفلرا گیاهی بسیار مقاوم و کم توقع است که با برگهای سبز یا ابلق پنجهای خود جلوه خاصی دارد. پائونیا گیاهی دایمی و مقاوم نسبت به سرما است. این گیاه مقاومت بالایی نسبت به خشکسالی دارد و تنها باید هنگامی به آن آب بدهید که خاک آن خشک شده باشد. چمن هلکسین گیاهی بسیار لطیف و ظریف و رونده که میتواند در مدت زمان کوتاهی تمام سطح خاک بسترش را بپوشاند.

چمن هلکسین گیاهی است که شاید آن را با اسم های متفاوتی بشناسید. گیاهی است که خاک مرطوب را ترجیح می دهد. خاک آن نیز باید همواره مرطوب باشد و به هفتهای دو تا سه بار غبارپاشی نیاز دارد. همچنین این گیاه میتواند به خوبی خشکی را تحمل کند بنابراین باید بسیار کم و تقریبا هر دو تا سه هفته یکبار و هنگامی که خاک آن کاملا خشک انواع گیاهان زینتی در گلخانه شد آبیاری شود. بعد گیاهان را از آب درآورده و روی حوله ای قرار دهید تا کاملا خشک شود. این گیاه اندازه ی بسیار خوبی برای قرار دادن در ظروف شیشه ای دارد و در نتیجه برای تراریوم مناسب است. تیلاندسیا یا گیاه هوایی یک گزینه جالب برای تراریوم است. آبیاری نیز هفتهای دو بار در تابستان و هفتهای یکبار در زمستان کافی است. این دو گیاه نیز بهشدت مناسب برای کاشت در آرامستان هستند.

این دسته از گیاهان آپارتمانی رطوبت حدود ۴۰-۵۰٪ را ترجیح میدهند. زیتون از دسته درختان بدون دردسر است؛ این درخت در ماه خرداد آفت شپشک میگیرد که برای آن باید تدابیری بی اندیشید، اما بهجرئت میتوان گفت زیتون از دسته گیاهان است که به هر سختی طاقت از خود نشان خواهد داد. برگهای آن بلند و باریک است که پس از رشد کردن آویزان میشوند و با رشد بیشتر برگها، گیاه جلوه زیباتری به خود میگیرد. انواع Monstera نیز متفاوت است. فلفل زینتی نیز به دلیل تحمل خشکی و گرما و همچنین داشتن واریته های رنگی متفاوت و زیبا برای کاشت در قبرستان مناسب است. درختچههای آپارتمانی انواع بسیار متنوعی دارند و شرایط نگهداری آنها بسیار متفاوت است. در این نوشتار قصد داریم که شما را با محبوبترین و معروفترین درختچههای آپارتمانی و شرایط کلی نگهداری آنها آشنا کنیم تا بتوانید متناسب با سلیقه خود و شرایط محیط مورد نظر نسبت به خرید درختچه آپارتمانی اقدام کنید.

یکی از محبوبترین و زیباترین درختچه های آپارتمانی کاج مطبق است. پیامد چنین مقالاتی باعث القای این موضوع گردید که رژ لب برای دختران نوجوانی است که میخواهند برای مردان مختلف لوند و تحریکآمیز جلوه نمایند. چنین درختچههایی همیشه سبز هستند و همواره عمود و استوار قرار میگیرند. حتی پایه بتنی، خطوط سفت و سخت وسایل منزل و ظاهر نامرتب حیاط هم تحت تاثیر شکوه این گیاهان قرار میگیرند! هر دوی آنهای گیاهان مقاومی هستید که با نور کم میسازند. این گیاه آپارتمانی که به Cast Iron Plant معروف است، آبیاری بین ۵ تا ۷ روز را نیاز دارد و مرتب باید بین سایه و آفتاب جابجا شود (نیم ساعت سایه و نیم ساعت آفتاب). درجه قلیایی آن باید بین 6 تا 6 و نیم باشد.

بهترین دما برای کالاتیا رزپیکتا دمای بین ۱۸ تا ۲۴ درجه است. با پرورش خیار، دیگر نگران به فروش رفتن محصولات نخواهید بود چرا که بازار آن همیشه موجود است. همچنین، این گیاه آفتاب کامل و خاکی را که زیاد ازنظر مواد آلی غنی نباشد میپسندد، بنابراین مجبور به کوددهی آن نخواهید شد. این گیاه به نور غیرمستقیم، هوای خنک و مرطوب و اکسیژن زیاد نیاز دارد. بهترین شرایط برای نگهداری از این گیاه، مکانی با نور غیرمستقیم است. این گیاه که بومی مناطق گرمسیری و خشک است به سرما بسیار حساس است و شاید این مساله مهمترین نکته در نگهداری از آن باشد.

ارتفاع این گیاه میتواند به 3 متر نیز برسد و بنابراین یک درختچه نسبتا بزرگ محسوب میشود و به دلیل اینکه نیازهای بسیار کمی دارد، به راحتی میتوان تا چندین سال از آن در خانه مراقبت کرد. در صورتی که شرایط مورد نیاز این گیاه زیبا را فراهم کنید میتواند تا دو متر قد بکشد. بهترین مخلوط خاکی برای این گیاه با برگ سبز و صورتی خاکی سبک متشکل از خاک باغچه، پرلیت و پیت ماس است. به گزارش ایتنا از ایندیپندنت، تحقیقات صورت گرفته در دانشگاه فلوریدا برای کاشت گیاهی به نام «رشادی گوشموشی» در خاک ماه، نشان داد که گیاهان میتوانند با موفقیت در خاک ماه جوانه زده و رشد کنند. بعلاوه، آبیاری مداوم و رطوبت همیشگی را میپسندد اما نباید اجازه تجمع آب و رطوبت در خاک گلدان را داد زیرا سبب پوسیدگی ریشه و از بین رفتن گیاه میشود. یکسری خاک باکیفیت بهصورت بستهبندی در بازار موجود است؛ از آنها استفاده کنید؛ چراکه خاک باکیفیت، علاوه بر حفظ رطوبت خاک، هوای کافی و مناسب را در درون خود حفظ میکند؛ و تغذیهی مناسب گل را فراهم میکند؛ درنتیجه سبب رشد و استحکام ریشه میشود. بازار گل بهشت زهرا یکی از بازارهای گل معروف تهران است که به قیمت پایین محصولات آن شهرت دارد و یکی از فعالترین بازارهای گل تهران میباشد.

گفتنی است وادار کردن گلوکسینیا به گلدهی دوباره، کمی چالش برانگیز است. چه گیاهانی برای آویز کردن مناسب هستند؟ هر چه ظرف تراریوم بزرگتر و دهانه آن بازتر باشد گردش هوا داخل آن بیشتر شده و گیاه زودتر خشک می شود. این گیاه کوتاه ، با برگ های طرحدار خاص است که به رنگ های سبز و کبود دیده می شود و از مشخصات بارزش ، وجود رگه هایی سفید تا صورتی است که روی برگ هایش دیده می شود.این ویژگی آن می تواند به زیبایی ظاهری مجموعه تراریوم کمک کند. در ادامه گامهای اصلی برای آشنایی با نحوه نگهداری صحیح از گیاه برگ بیدی صورتی را برایتان فراهم کردهایم. در میان گیاهان آپارتمانی، گل هایی وجود دارد که در تمام طول سال با فراهم بودن شرایط، گل می دهند. اسم هایی مثل اشک نوزاد، چمن عروس و یا خزه ایرلندی .

برگانجیری برای پاکسازی هوا از مواد شیمیایی مثل زایلن و فرمالدهید مفید است. اسطوخودوس به دلیل اینکه پس از بزرگ شدن دچار لختی در پایین ساقهها نمیشود زیبایی بیشتری داشته؛ جالب است بدانید که این دو گیاه مقاوم به نور زیاد و آب کم هستند. اگرچه نور کم را نیز میتواند تحمل کند اما در نور زیاد رشد بهتری دارد. گونه هایی که رشد سریعی دارند نور کم را تحمل می کنند و در نهایت به 30 سانتی متر ارتفاع و عرض می رسند. برای کاشتن یک فیتونیا داخل تراریوم ابتدا در حدود 5 سانتی متر شن را با یک قاشق غذاخوری ذغال فعال مخلوط کرده و این مخلوط را کف ظرف بریزید، این لایه بعنوان صافی عمل کرده و هرچیز مغذی را که برای گیاه لازم است را درون تراریوم نگه می دارد. برای شیشه های تراریوم بزرگتر بایستی هر 2 تا 3 روز این کار را انجام دهید. بهترین فصل برای این کار هم زمستان است که عمر میوههای آن به پایان رسیده است.

دستگاههای تولید غبار هم انتخاب خوبی برای تأمین رطوبت گیاهان مختلف است. گیاهان پیکان نیاز به محافظت در برابر نور مستقیم خورشید دارند و در محیط های حمام به خوبی رشد می کنند. لازم به ذکر است که کشت محصولات مختلف در محیط های باز، بسیار گران خواهد شد زیرا باید آبیاری صنعتی در مقیاس بالا انجام شود اما در انواع سازه های گلخانه ای تجاری می توان با مصرف آب کمتر، محصولاتی بسیار با کیفیت تری نسبت به نمونه های طبیعی برداشت کرد. اتریپلکس نسبت بهتمامی گیاهان مناسب برای خاکهای شور است، این گیاه مقاوم به تشنگی و گرما و سرما بوده و چیزی وجود ندارد که بتواند زندگی آن را به خطر بیندازد. خرزهره گیاهی مقاوم نسبت به شرایط جوی است، گیاهی که توان تحمل سرما و گرما و خلاصه هر مشکلی را دارد. این گل که به دلیل توانایی بالای تحمل خشکی این نام را به خود گرفته است یکی دیگر از گل های مناسب برای کاشت سر مزار است. برگ های گرد و براقی دارد که شبیه سکه است. نخل دم اسبی یا لیندا همانطور که از نامش پیداست ظاهری شبیه نخل دارد. یکی از بهترین های کوچک انواع کف دست برای دکوراسیون منزل شما کف سالن است ( Chamaedorea elegans ) همانطور که از نام گیاه شناسی آن پیداست ، نخل سالن انواع زیبایی از نخل است.

این نخل دوست داشتنی که جلوه مجنون مانند آن بسیار به دل می نشیند گزینه بسیار مناسبی برای هدیه دادن به دوستان و یا استفاده برای زیباتر کردن دکوراسیون منزل یا محل کار است. در این روستا تا چشم کار میکند دشتهای تمام نشدنی گل محمدی میبینید؛ آنقدر زیاد که بخش زیادی از آن به قمصر و کاشان که خود از شهر های گل ایران هستند، برای گرفتن گلاب فرستاده میشود. همیشه خاک این گیاه را مرطوب نگه دارید ولی از آبیاری زیاد هم بپرهیزید. آبیاری کمی نیاز دارد و خاک خشک را به خوبی تحمل می کند. به طور کلی این گیاه تحمل خاکهای فقیر و خشک را نیز دارد.

بیشترین دمای قابل تحمل برای این گیاه ۳۰ درجه و کمترین دما، ۱۰ درجه است. از جمله مهمترین آنها این است که به نور غیرمستقیم نیاز دارد که میتواند از طریق نورهای مصنوعی نیز تامین شود. گیاهان قسمت اعظم مواد مورد نیاز خود را از طریق خاک بدست می آورند اما خاک های معمولی موجود در گلدان های گیاهان آپارتمانی منبع چندان خوبی برای گیاهان محسوب نمی شود. این گیاه عملا به خاک نیازی ندارد و شما ابتدا بایستی این گیاه را داخل یک ظرف پر از آب غوطه ور سازید و بگذارید 20 تا 30 دقیقه در داخل آب بماند. این گیاه در فصول گرم باید در بیرون از فضای خانه باشد ولی با شروع زمستان این گل را به داخل منزل انتقال داده و مانند یک گل آپارتمانی از آن نگهداری کنید. ولی مجدداً باقیماندهٔ ساکنین سیلک زندگی را از سر گرفته دوره سوم را تشکیل دادهاند. میوههای این گیاه اگر بر روی زمین بیافتند میتوانند مجدداً سبز شوند.