1 گیگابایت در سال 2022 برای من کافی است – چطور ممکن است؟


ما در سال 2022 زندگی می کنیم. اینترنت موبایل ضروری است و به لطف 5G، گاهی اوقات سریعتر از سوکت خانگی است. چگونه ممکن است که من با 1 گیگابایت حجم داده در ماه هنوز به محدودیت های خود نرسیدم؟ در شماره جاری ستون آخر هفته گیگا به شما خواهم گفت.

آیا هرگز نمی توانید حجم داده تلفن همراه کافی داشته باشید؟ شاید، بستگی به استفاده دارد. به عنوان مثال، من هنوز هم با یک گیگا بایت متوسط ​​امروز کنار می آیم. قرارداد قدیمی من اجرا می شود و اجرا می شود. در واقع، من می‌توانم در بازار آزاد برای کارمزد ماهانه‌ام کمتر از 7 یورو چیزهای بیشتری دریافت کنم – در حال حاضر، برای مثال، حتی 16 گیگابایت داده فقط با 10 یورو، فقط 3 یورو بیشتر در ماه (به تعرفه sim.de مراجعه کنید. ).

باورش سخت است، اما هنوز حجم داده‌ها کمی قبل از بسته شدن صورتحساب باقی مانده است. (منبع تصویر: GIGA، اسکرین شات برنامه o2)

ترفند صرفه جویی در گوشی هوشمند: چگونه می توانم با حجم داده 1 گیگابایتی کار کنم؟

با این حال، من نیز کاملاً یک موجود عادت هستم. لغو، درخواست قابلیت حمل شماره. اگر بخواهی هر چیزی پیش می رود. اما آیا این بدون مشکل کار می کند؟ و واقعا چرا؟ حتی امروز هم با 1 گیگابایت خوب کنار می آیم، این هنوز در شبکه o2 است و به ندرت یا هرگز نوار را شکسته نمی شود. پس چگونه می توانم حتی امروز با چنین قرارداد مقتصدی کنار بیایم؟ تلاش من برای توضیح:

  • من همیشه در مورد تحرک بسیار مقتصد بوده ام. با حجم داده تنها یک گیگابایت، ترفندهایی مانند فیلم‌های یوتیوب یا پخش موسیقی گسترده قابل بحث نیستند. بنابراین من آنها را انجام نمی‌دهم و از دست نمی‌دهم. برای سفرهای طولانی‌تر، فیلم‌ها و همچنین موسیقی به سادگی از قبل دانلود می‌شوند. مقدار زیادی از ترافیک داده را ذخیره می کند.
  • وقتی در جاده هستم، استفاده از اینترنت را به آنچه کاملاً ضروری است محدود می کنم. من بیشتر از آیفون برای جستجوی سریع آدرس و برای پیمایش – ماشین و دوچرخه استفاده می کنم. شبکه های اجتماعی برای من نقش زیادی ندارند، همه چیز حواس را پرت می کند. من واتس اپ دارم، اما فقط زمانی که واقعاً بخواهم و به آن نیاز داشته باشم، می توانم با تلفن همراهم تماس بگیرم. تجمل واقعی این روزها در دسترس نبودن است و من خودم را به راحتی رفتار می کنم.
  • این روزها در بسیاری از مکان ها وای فای رایگان وجود دارد – همانطور که اخیرا متوجه شدم در قطار، در ایستگاه، در یک کافه یا حتی گاهی اوقات در سفرهای دریایی. این همیشه سریعترین اتصال نیست، اما برای صرفه جویی موثر در حجم داده در حین حرکت کافی است.
  • من یک سیم کارت اعتباری را برای مواقع اضطراری آماده نگه می دارم، که با آن می توانم به طور انعطاف پذیر به حجم داده های اضافی نسبتاً ارزان دسترسی داشته باشم. آخرین بار پارسال استفاده کردم. بنابراین معمولاً مجبور نیستم به آن متوسل شوم.

هشدار اسپویلر – در مورد من، این ارزش آن را دارد. اما در غیر این صورت؟ ملاحظات ما:

واقعاً چقدر ترافیک داده تلفن همراه ضروری است؟

بنابراین می بینید، اگر بخواهید، این روزها هنوز هم می توانید با حجم کمی داده در قرارداد از پس آن برآیید. البته هیچکس مجبور نیست گونی کهنه و مقتصد مرا الگو بگیرد. با این وجود، مثال من ممکن است دلیل خوبی برای فکر کردن به اینکه چقدر داده در جاده ها واقعاً ضروری است باشد و چه مقدار از آن فقط داده های ناخواسته است.

افکار من برای آخر هفته: هدف این ستون فراهم کردن خوراکی برای تفکر و انعکاس «سیل خبری» هفته در پایان است. مجموعه کوچکی از مقالات قبلی در ستون:

از نظر پایداری و حفاظت از محیط زیست، آنقدرها هم بی اهمیت نیست، زیرا هر مگابایت و گیگابایت صرفه جویی شده در واقع انتشار دی اکسید کربن را کاهش می دهد. داده‌ها فقط از یک قوطی بیرون نمی‌آیند یا در هوا پرواز می‌کنند، در واقع روی سرورهای پرقدرت در سراسر جهان توزیع می‌شوند. از سوی دیگر، در نتیجه، احتمالاً مجبور می شوم بدون تعطیلات کشتی خود را انجام دهم. صرف نظر از این، هیچ کس کامل نیست.منبع