گفته می شود مجرمان بیش از 100 میلیون یورو از طریق یک سرویس جعل سرقت کرده اند. اکنون یوروپل جلوی آنها را گرفته است. در مجموع 142 نفر از اپراتورها و کاربران سرویس اختفای هویت دستگیر شدند. ایالات متحده آمریکا و سایر کشورها نیز در این امر دخیل بودند.

یوروپل کلاهبرداران آنلاین را دستگیر کرد

آژانس پلیس اتحادیه اروپا از سرکوب موفق کلاهبرداران آنلاین خبر داده است. بر اساس اظهارات خود اپراتورها و کاربران سرویس جعل iSpoof دستگیر شدند. گفته می شود 142 نفر که به مرور زمان 115 میلیون یورو تخمین زده شده است میتوانست. مدیر ادعایی این سرویس نیز در بازداشت است (منبع: یوروپل).

به گفته یوروپل، این سرویس این امکان را فراهم کرده است برای پرداخت به عنوان بانک، شرکت یا موسسه دولتی. اینگونه باید اعتماد ایجاد کرد تا بتوان از قربانیان اطلاعات به دست آورد. از تماس ها و پیام های جعلی استفاده شد. گفته می شود رهگیری رمزهای یک بار مصرف یکی از خدمات ارائه شده بوده است. گفته می شود که بین ژوئن 2021 و ژوئیه 2022 بیش از 10 میلیون تماس کلاهبرداری ایجاد شده است.

از آلمان، در میان دیگران، اداره پلیس جنایی فدرال به همراه مقامات دیگری از اروپا، ایالات متحده آمریکا، کانادا و استرالیا در تحقیقات شرکت داشتند. دادستان های آمریکایی و اوکراینی آنها را دارند سرورهایی که توسط iSpoof در 8 نوامبر مصادره شدند و پیشنهاد آفلاین شد. اکنون یک پیام هشدار در دامنه های ispoof.me و ispoof.cc قابل مشاهده است.

تماس های ناخواسته را می توان به راحتی مسدود کرد:

یوروپل: پیامی به مجرمان سایبری

به گفته کاترین دی بوله، مدیر اجرایی یوروپل، دستگیری ها یکی هستند پیام هشدار به مجرمان سایبری. به گفته او، آنها “دیگر نمی توانند پشت این گمنامی بین المللی پنهان شوند”. افسران مجری قانون از سرتاسر جهان اکنون با یکدیگر همکاری خواهند کرد تا جلوی آنها را بگیرند.