گوگل قبل از پایان؟ مخترع جیمیل کلمات شدیدی پیدا می کند

هرکسی که در مورد پایان گوگل فلسفه می‌کند دیوانه به نظر می‌رسد. با سهم بازار بیش از 80 درصد، گوگل بر جستجوهای اینترنتی تسلط دارد. از سوی دیگر، کسب و کار موتورهای جستجو فقط تغییراتی را در بالا تجربه نکرده است – یا آیا کسی هنوز لایکوس یا آلتاویستا را به یاد می آورد؟ مخترع جیمیل، پل بوخهیت، دقیقاً چنین سقوطی از تاج و تخت را پیش بینی می کند.

مخترعان جیمیل مطمئن هستند: ChatGPT گوگل را نابود خواهد کرد

گوگل همچنان بیشترین درآمد خود را از تبلیغاتی که در نتایج جستجو قرار می دهد به دست می آورد. ولی آیا کاربران هنوز به فهرست نتایج جستجو نیاز دارند؟، اگر هوش مصنوعی مستقیماً پاسخ صحیح سؤال را در اختیار آنها قرار دهد؟ این مشکل پیش روی گوگل است. طبق گزارش‌های رسانه‌های قدیمی‌تر، این گروه حتی یک هشدار قرمز را به راه انداخت و بنیان‌گذاران را به عقب آورد تا خود را در برابر ChatGPT مسلح کنند. در عرض چند روز، غول موتور جستجو می خواهد نشان دهد که چه کاری می تواند انجام دهد.

در زیر ماسک جستجو نیز باید پنج نمونه سوال وجود داشته باشد که می توانید از هوش مصنوعی گوگل بپرسید. پاسخ ها ممکن است در یک حباب سبز رنگ در صفحه نتایج ظاهر شوند. مزیت گوگل: نتایج باید به روزتر باشند. ChatGPT فقط تا سال 2021 به داده ها دسترسی دارد – حداقل به شکل فعلی.منبع

قاتل پادشاه: ChatGPT. به گفته Buchheit، ابزار هوش مصنوعی می تواند اما در آخرین دو سال گوگل به طور کامل نابود شده است (منبع: Wonderfulengineering). حتی اگر گوگل بتواند به ChatGPT برسد، این مرد 45 ساله گفت که این شرکت نمی تواند حفظ مدل کسب و کار در دنیای جدید هوش مصنوعی.

گوگل در همه جا حاضر است: به ندرت هیچ شرکت دیگری به اندازه غول فناوری Mountain View در زندگی ما نفوذ کرده است. با این وجود، روزهای گوگل می‌توانست به شماره بیفتد – هیچ کس کمتر از مخترع جی‌میل، پل بوخهیت معتقد است. او فقط دو سال دیگر به گوگل فرصت می دهد.

گوگل

هوش مصنوعی همچنین می تواند هنر ایجاد کند:

گوگل در حال کار بر روی پاسخ به ChatGPT است

آزمایش‌های داخلی نشان می‌دهد که واکنش Google به ChatGPT ممکن است چگونه باشد (منبع: CNBC). بر این اساس، گوگل در آینده می تواند یک لوگوی چت کوچک را در ماسک جستجو ادغام کنید، که پس از یک کلیک یک ربات چت Google را در ChatGPT باز می کند.