گوگل بالاخره برنامه ها را بهتر می کندگوگل می خواهد اپلیکیشن ها را روی تبلت های اندرویدی مفیدتر کند. اولین نتایج تلاش ها اکنون قابل مشاهده است. به زودی، در مجموع 20 برنامه در تبلت ها، از جمله برخی از ارائه دهندگان شخص ثالث مانند TikTok، فیس بوک و زوم، رقم بهتری خواهند داشت.

برای رایانه های لوحی: Google برنامه های Android را بهبود می بخشد

با اندروید 12L، گوگل در بهار نسخه اقتباسی از این سیستم عامل را منتشر کرد که به طور خاص برای دستگاه هایی با صفحه نمایش بزرگتر هدف قرار می گیرد. حالا نوبت خود اپلیکیشن هاست که گوگل در آینده نزدیک این کار را انجام خواهد داد به طور خاص برای استفاده در تبلت های اندرویدی تطبیق داده شود و به طور قابل توجهی بهبود یابد. برنامه‌های Google Workspace مانند Google Drive، Docs، Sheets، Slides و Keep اولین‌ها هستند.

برنامه های سفارشی شده شامل یکی هستند حالت تقسیم صفحه نمایش بهتر، که از مزایای نمایشگرهای بزرگ بهتر استفاده می کند. همچنین گزینه جدیدی است، به عنوان مثال، برای انتقال تصویر از یک برنامه در سمت چپ به یکی در سمت راست. علاوه بر این، متن را می توان در مرورگر تلفن همراه علامت گذاری کرد و مستقیماً به یک سند باز منتقل کرد.

که محتوای متحرک همچنین با Google Drive کار می کند. تصاویر یا اسناد را می توان برای آپلود و ذخیره به سادگی به داخل برنامه کشید. درایو هم اکنون در دو پنجره به طور همزمان در دسترس است.

بهینه سازی دیگر مربوط به صفحه کلیدهای متصل به تبلت های اندرویدی است. بسیاری از برنامه های Google اکنون به طور کامل از آن پشتیبانی می کنند میانبرهای صفحه کلید شناخته شده مانند انتخاب، برش، کپی، چسباندن، واگرد و از نو (منبع: گوگل).

همه اینها با اندروید 12 تغییر کرده است:

برنامه‌های اندروید: بهبودهای بیشتر تبلت برنامه‌ریزی شده است

گوگل در هفته های آینده بهبودهای جدید اپلیکیشن تبلت را برای همه کاربران عرضه خواهد کرد. در آینده نزدیک نیز برنامه های شخص ثالث بر روی تبلت ها شکل بهتری برش دهید. گوگل قبلاً به TikTok، Facebook و Zoom اشاره کرده است، اما لیست کامل 20 برنامه راز باقی مانده است.منبع