این اقدام برای مدت طولانی مورد تقاضای جامعه بوده و اکنون می تواند در نهایت به واقعیت تبدیل شود. پس از سال‌ها تبعیض علیه مشتریان اروپایی، گفته می‌شود سامسونگ به پردازنده‌ای برای گلکسی اس 23 روی می‌آورد که دیگر مشکلی ایجاد نمی‌کند.

سامسونگ الکترونیکس

سامسونگ گلکسی اس 23 با پردازنده کوالکام در اروپا

سامسونگ تاکنون دو پردازنده مختلف را در گوشی های هوشمند S کلاس خود در سراسر جهان نصب کرده است. اروپا تراشه‌های اگزینوس پایین‌تر را از خانه خود دریافت می‌کند و بقیه جهان مانند ایالات متحده آمریکا، اما کشور اصلی کره جنوبی نیز پردازنده‌های قوی‌تر و کارآمدتر کوالکام را دریافت می‌کنند. پس از سال‌ها انتقاد از این رویکرد، این موضوع باید با گلکسی S23 پایان یابد. تحلیلگر مینگ-چی کو ادعا می کند که تراشه اگزینوس خود سامسونگ نمی تواند با پردازنده نسل بعدی کوالکام همگام شود:

بر این اساس، تراشه اگزینوس باید به طور کامل در گلکسی S23 سامسونگ حذف شود. این حدود 30 درصد از گلکسی S22 را تشکیل می داد، در حالی که اکثر تلفن های همراه S22 قبلاً به تراشه کوالکام مجهز بودند. قدرت پردازش و کارایی اسنپدراگون 8 نسل 2 بعدی به قدری بهتر از اگزینوس 2300 است که سامسونگ اساساً چاره ای جز انتخاب تراشه کوالکام ندارد. به گفته Kuo، تراشه سامسونگ نباید از هیچ جنبه ای با آن همراه باشد.

این البته برای ما در اروپا خبر خوبی است، زیرا باعث می‌شود گوشی‌های هوشمند رده بالای سامسونگ سریع‌تر شوند و انرژی کمتری مصرف کنند. کوالکام با اسنپدراگون ۸ پلاس نسل ۱ بار دیگر نشان داد که این شرکت برتر از سامسونگ است. سامسونگ اسنپدراگون 8 نسل 1 معمولی را ساخته بود و همین پردازنده با مشکلات گرمای گسترده دست و پنجه نرم می کند. این دیگر در مورد مدل پلاس از TSMC صدق نمی کند.

Samsung Galaxy S22 Ultra محبوب ترین گوشی هوشمند نسل فعلی است:

سامسونگ گلکسی اس 23 چه زمانی عرضه می شود؟

انتظار می رود سامسونگ گلکسی اس 23 در فوریه 2023 عرضه شود. تا آن زمان، جزئیات بیشتری باید در مورد اینکه آیا سامسونگ واقعاً تنها به تراشه کوالکام متکی است یا خیر، ظاهر شود. اولین بنچمارک هایی که این شایعه را تایید یا رد می کنند احتمالا در هفته های آینده دیده می شوند.