کنار یا نه؟ در جام جهانی قطر دیگر این مردم نیستند که تصمیم می گیرند

جام جهانی فوتبال قطر: ربات ها در مورد آفساید تصمیم می گیرند یا نه

علاوه بر خود توپ که در جام جهانی قطر بیش از یک سنسور ویژه برای داده های اندازه گیری اینرسی (IMU) در دسترس باشد، موقعیت بازیکنان نیز باید همیشه در نظر گرفته شود. بنابراین دوازده دوربین ویژه در استادیوم های جام جهانی نصب شده است که می توانند در هر زمان 29 امتیاز را روی همه بازیکنان حاضر در زمین ثبت کنند. نقاط داده شامل تمام قسمت های بدن مربوط به یک تصمیم آفساید است، یعنی نه دست یا بازو.

“ربات آفساید” در جام جهانی اینگونه عمل می کند:

داده های جمع آوری شده خواهد شد توسط نرم افزار در سه تا چهار ثانیه ارزیابی می شود. در صورت تصمیم اشتباه احتمالی کمک داوران، افراد حاضر در اتاق کنترل VAR در مورد آن هشدار دریافت خواهند کرد. پس از تایید انسانی تصمیم اشتباه، داوران در زمین دستورات الزام آور دریافت می کنند.

به طوری که نه تنها کنترلرها و داوران VAR به روز بمانند، طرفداران یک انیمیشن سه بعدی را در ورزشگاه و تلویزیون می بینند. به گفته فیفا، این باید به شفافیت بیشتر در تصمیم گیری های آفساید منجر شود. انیمیشن سه بعدی لحظه مهم رها شدن توپ را از چندین منظر نشان می دهد.منبع

فن آوری خواهد شد از سال 2021 در بخش نوجوانان آزمایش شده است و همچنین قبل از جام جهانی در جام عرب در قطر در نوامبر 2021 استفاده شد (منبع: فیفا).

فیفا: طرفداران انیمیشن های سه بعدی را برای آفساید می بینند

آفساید بودن یا نبودن یک بازیکن در فوتبال موضوعی محبوب و مورد بحث برای هواداران است. کمک داوران قرار است برای اولین بار در جام جهانی پیش رو در قطر سیستم جدیدی را ارائه کنند. به طوری که تصمیمات اشتباه در نهایت به گذشته تبدیل می شود. فیفا بر یک سیستم نیمه اتوماتیک متکی است که موقعیت دقیق توپ را 500 بار در ثانیه بررسی می کند.

در جام جهانی قطر، فیفا می خواهد تشخیص آفساید نیمه خودکار را معرفی کند. اتحادیه جهانی فوتبال انتظار تصمیمات بهتر و سریع تری دارد. برای “ربات آفساید” موقعیت توپ 500 بار در ثانیه بررسی می شود. خود بازیکنان نیز با جزئیات ردیابی می شوند.

فیفا: نرم افزار به تصمیم گیری در مورد آفساید کمک می کند