کلاهبرداری فیشینگ با نرخ ثابت انرژی: مراقب تله باشید!

این ایمیل حاوی پیوندی است که سپس به یک وب سایت تقلبی Sparkasse منتهی می شود. از قربانیان خواسته می شود مشخصات بانکی خود را در آنجا وارد کنند. در جریان این راستی‌آزمایی جعلی، عاملان نه تنها نام و آدرس شما، بلکه اعتبار بانکی آنلاین شما را نیز دریافت می‌کنند.

اسکرین شات از پیامک منتهی به صفحه ورود به سیستم جعلی بانک
منبع تصویر: GIGA

همیشه می‌توانید هشدارهای فعلی درباره حملات فیشینگ را در اینجا پیدا کنید:

استحقاق پرداخت نرخ ثابت انرژی توسط بانک‌ها و پس‌اندازها بررسی نمی‌شود، بلکه توسط مقامات مالیاتی بررسی می‌شود. علاوه بر این، مقایسه اطلاعات شخصی و دسترسی به حساب شما به منزله بررسی مجوزهای شما نیست.

چگونه می توانید از خود محافظت کنید؟

  • اگر چنین پیامی دریافت کردید، بلافاصله روی آن کلیک نکنید. اول از همه، بررسی کنید که آیا پیوند حتی به Sparkasse شما می رود یا خیر.
  • با بانک خود تماس بگیرید و بپرسید که پیام در مورد چیست.
  • ایمیل را به آدرس [email protected] فوروارد می کند.
  • بانک های پس انداز در صفحه ای ویژه نسبت به چنین حملات فیشینگ از طرف خود هشدار می دهند. آنجا را بررسی کنید تا ببینید آیا گزارشی در این مورد وجود دارد یا خیر.
  • اگر قبلاً داده‌ها را در صفحه پیوند داده شده وارد کرده‌اید، فوراً با بانک خود تماس بگیرید. اگر خارج از ساعات کاری بود، با شماره اضطراری مسدودکننده 116 116 تماس بگیرید و دسترسی بانکداری آنلاین خود را مسدود کنید تا اطلاعات دسترسی را در روز بعد تغییر دهید.

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.

منبع به طور کلی، همیشه بهترین تصمیم این است که فورا واکنش نشان ندهید. بانک شما همچنین می تواند روز بعد به طور الزام آور به شما بگوید که آیا حتی از طریق ایمیل با شما تماس گرفته است یا خیر. اگر نه، توصیه های بالا را دنبال کنید و سپس می توانید ایمیل را حذف کنید.

مارکو کراتزنبرگ

چرا این مزخرف است و چگونه باید رفتار کرد؟

GIGA توصیه می کند

مقالات جالب تر

امنیت و حریم خصوصی آنلاین: مهم است یا نه؟ (نظرسنجی)

سپس می گوید که به زودی نرخ ثابت انرژی 300 یورو به برخی افراد و افراد خاص پرداخت می شود اکنون بانک باید داده های مشتری را بررسی کند تا حق این پرداخت را تعیین کند.

اسکرین شات ایمیل فیشینگ که ظاهراً از Sparkasse می‌آید و درخواست تأیید داده‌ها را می‌دهد.
منبع تصویر: SIZ / S-CERT

نکته خواندن

گفته می شود ایمیل از طرف بانک پس انداز شما یا به صورت پیامک از طرف “وزارت دارایی فدرال“. مرکز مشاوره مصرف کننده NRW در حال حاضر نسبت به کلاهبرداری هشدار می دهد که سعی دارد داده های حساب و اطلاعات شخصی شما را به دست آورد تا بتوانید حساب خود را خالی کنید.

پشت نامه بانکی در نرخ ثابت انرژی چیست؟

بسیاری از شهروندان در حال حاضر ایمیل‌هایی دریافت می‌کنند که ادعا می‌کنند از Sparkasse آنها می‌آیند – علیرغم این واقعیت که بسیاری از گیرندگان اصلاً در آنجا حساب کاربری ندارند.

در یک نوع دیگر، حمله از طریق “smishing” انجام می شود. این یک نئولوژیسم پیامک و فیشینگ است. گفته می‌شود که پیام‌های متنی از «وزارت دارایی فدرال» می‌آیند و همچنین حاوی پیوندهایی به صفحه‌ای هستند که قرار است داده‌های شما به سرقت برود.

نرخ ثابت انرژی آینده به زودی به حساب واریز می شود. مجرمان از این فرصت استفاده می کنند و اکنون از این فرصت برای سرقت اطلاعات حساب کاربری با یک ایمیل فیشینگ خوش ساخت استفاده می کنند. ما توضیح می دهیم که پشت آن چیست و چگونه می توانید از خود دفاع کنید.

فیشینگ: چیست؟  شناسایی و دفاع در برابر حملات