کجا می توان باتری ها را دور انداخت؟

روی موضوع:

می توانید نقاط جمع آوری برای دور انداختن باتری ها را در اینجا بیابید:

  • سوپرمارکت ها
  • داروخانه ها
  • فروشگاه های بزرگ
  • فروشگاه های لوازم الکترونیکی
  • پمپ بنزین ها
  • محوطه های بازیافت
  • موبایل آلاینده
  • نهادهای عمومی مانند ادارات شهروندی

فقط مراقب جعبه یا سطل مجموعه مربوطه در نزدیکی میزهای نقدی یا در میز اطلاعات نزدیکترین مغازه خود باشید. بیش از 200000 چنین نقطه جمع آوری در سراسر آلمان وجود دارد، بنابراین شما باید محل مناسبی برای تحویل باتری های قدیمی و مستعمل در منطقه خود پیدا کنید (منبع: آژانس محیط زیست فدرال). اگر مطلقاً نمی توانید محل تحویل را پیدا کنید، اطلاعاتی در مورد محل دور انداختن باتری های قدیمی یا باتری های قابل شارژ خود را از طریق خط تلفن GRS (“سیستم بازپس گیری مشترک”) دریافت خواهید کرد. شماره خط تلفن 01806 – 80 50 30 (هر تماس 20 سنت از تلفن ثابت آلمان، 60 سنت از شبکه تلفن همراه) است.

امروزه هیچ چیز در خانه بدون باتری کار نمی کند. فرقی نمی‌کند کنترل از راه دور تلویزیون، اسباب‌بازی‌های کودکان – و اتاق‌خواب یا لوازم مختلف آشپزخانه باشد: اگر یک دستگاه فنی منبع تغذیه برای پریز نداشته باشد، برق دستگاه‌ها از باتری‌ها تامین می‌شود. . عملکرد هر باتری و باتری قابل شارژ در نهایت کاهش می یابد، به طوری که دیسپنسر برق باید تعویض شود. در اینجا می توانید دریابید که هنگام دور انداختن باتری ها چه نکاتی را در نظر بگیرید و باتری های خالی را کجا تحویل دهید.

حتی اگر ساده ترین راه باشد: دفع بیش از زباله های خانگی ممنوع است! در مورد باتری ها و باتری های قابل شارژ، کاربران قانوناً موظف هستند باتری ها را به روشی سازگار با محیط زیست دور بیندازند. حتی باتری های دکمه ای کوچک نیز نباید به زباله های خانگی راه پیدا کنند.

هرگز باتری ها را در زباله های خانگی دور نیندازید! این جایی است که آنها تعلق دارند

باتری های قدیمی می توانند حاوی آلاینده هایی مانند سیاره تیر یا رهبری حاوی. لیتیوم در باتری های قابل شارژ یافت می شود. نقره و آلومینیوم. اگر آنها را در زباله های خانگی بیندازید، در درازمدت می تواند به محیط زیست و در نتیجه به محیط زیست آسیب دائمی وارد کند. سلامتی تاثیر می گذارد. این می تواند باعث اختلال در سیستم ایمنی و تولید مثل شود. دور انداختن صحیح باتری علاوه بر اثراتی که بر سلامتی دارد، مفید است بازیافت مواد اولیه مهم

نظرسنجی اپل واچ: آیا ساعت هوشمند متقاعد می کند؟

معمولاً می‌توانید یک جعبه کوچک در پشت کارگاه‌ها پیدا کنید که می‌توانید باتری‌های قدیمی را در آن بیندازید. رها کردن باتری ها برای شما مناسب است البته رایگان. البته باتری های نشتی را نیز می توان در محل های جمع آوری مربوطه تحویل داد.

دور انداختن باتری ها: نقاط جمع آوری در سراسر کشور

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.

منبع

باتری های خانگی، در میان چیزهای دیگر، حاوی مواد با ارزشی مانند روی، آهن یا نیکل هستند. منابع در جهان محدود است. مواد خام فقط در صورتی قابل بازیافت هستند که این باتری های قدیمی به درستی دور ریخته شوند. مکان های عمومی زیادی وجود دارد که می توانید باتری های قدیمی را در آنها تحویل دهید.