زمستان جادوی خاص خود را به رخ می کشد. وقتی روزها کوتاه تر می شوند، هوا طوفانی است و برف می بارد، مردم دوست دارند به خانه راحت و گرم خود عقب نشینی کنند. امسال اما همه چیز می تواند متفاوت باشد: کمبود گاز و قیمت گران برق بسیاری از مصرف کنندگان را تهدید می کند. بنابراین، Bundesverband der Energie- und Wasserwirtschaft eV (BDEW) فوراً صرفه جویی در مصرف انرژی را توصیه می کند و قوانین 4+1 را آماده کرده است که هر خانواده می تواند با آن کمک کند.

کارشناسان 5 قانون برای صرفه جویی در انرژی را بیان می کنند

  1. از وان حمام خودداری کنید: یک وان حمام 150 تا 180 لیتر آب دارد و این آب نیاز به گرم شدن دارد. اگر به جای حمام دوش بگیرید، نه تنها مصرف آب را کاهش می دهید، بلکه در هزینه های بالاتر آب گرم وان نیز صرفه جویی می کنید.
  2. دوش کوتاه تر: آیا همیشه باید بین دوش 20 دقیقه ای باشد؟ هر کسی که دوش گرفتن را به حمام ترجیح می دهد باید از خود بپرسد که آیا دوش کوتاه تر کافی نیست؟
  3. بررسی گرمایش حرفه ای: ارزش نگاهی به گرمایش را دارد. با تنظیمات دیگر، اغلب پتانسیل زیادی برای پس انداز وجود دارد. بررسی گرمایش حرفه ای توسط متخصص هزینه دارد، اما می تواند در میان مدت و بلند مدت هزینه های زیادی را ذخیره کند.
  4. گرمایش را کم کنید: همراه با بررسی گرمایش، مصرف کنندگان باید از خود بپرسند که آیا دمای اتاق می تواند یک یا دو درجه کمتر باشد. هر درجه ای که صرفه جویی می شود هزینه ها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و یک ژاکت گرم نیز چیز خوبی برای تهیه در خانه است.
در عوض، قانون شماره 5 هشداری در برابر بخاری ها و رادیاتورهای فن دار رایج فعلی است. به گفته BDEW، آنها برای جایگزینی بخاری طراحی نشده اند و فقط باید با احتیاط استفاده شوند. به گفته کارشناسان انرژی، در موارد شدید، این می تواند منجر به بارگذاری بیش از حد شبکه های برق و خاموشی شود. در مقایسه، دستگاه های کوچک به هر حال گران ترین راه برای گرم کردن هستند.

یک ماشین لباسشویی کم مصرف نیز به صرفه جویی کمک می کند.