کارشناسان علت را پیدا کرده و با نینتندو مقابله می کنند

اگرچه کنترل‌کننده‌ها دارای کلاهک‌های محافظ گرد و غبار هستند، اما یک آزمایش پارگی در آزمایشگاه نشان می‌دهد که ظاهراً اینها کافی نیستند. جفت شده با علائم ساییدگی در نقاط تماس این باعث ایجاد مشکل دریفت در نتیجه می شود.

پس از دریافت نتایج نینتندو، این شرکت بیانیه ای را منتشر کرد. درصد مشکلات گزارش شده در گذشته کم است و استیک های آنالوگ JoyCon از زمان معرفی آنها در سال 2017 وجود داشته است. به طور مداوم بهبود یافته است بوده. اگر سخت‌افزار آن‌طور که باید کار نکند، «ما همیشه مصرف‌کنندگان را تشویق می‌کنیم تا با خدمات مشتریان نینتندو تماس بگیرند، که آماده است هر مشکل مصرف‌کننده‌ای مربوط به استیک‌های آنالوگ کنترل‌کننده Joy-Con را به شیوه‌ای باز و سازگار حل کند.»، حتی در مواردی که به هر حال، نینتندو می‌گوید: ممکن است گارانتی دیگر اعمال نشود.

کدام؟ پنج مجموعه JoyCon از مصرف کنندگان بک آپ گرفته شده که مشکل دریفت داشت. بر این اساس، نتایج آموزنده است. اینکه آیا مشکل هزاران گیمر در سراسر جهان همیشه این دلیل را دارد نمی توان از نمونه کوچک استنباط کرد.

اگرچه این سوئیچ به سختی با PS5 و Xbox Series X | S رقابت می کند، چه کسی از نظر محبوبیت برنده است؟

نینتندو کم اهمیت می کند: دریفت JoyCon تنها یک مشکل نادر است

با این حال، این مشکل نمی تواند به همان اندازه نادر باشد که نینتندو آن را در بیانیه به تصویر می کشد. به هر حال، گروه بازی ژاپنی گاهی اوقات حتی شرکت های تعمیر را بیش از حد توسعه می دهند.



منبع

مشکلات دریفت نینتندو با کنترلرهای JoyCon سالهاست که شناخته شده است. تاکنون چندین نظریه وجود داشته است که علت آن چه چیزی می تواند باشد – اکنون با کمک یک تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی، ثابت شده است که احتمالاً یک خطای مکانیکی است.

سوئیچ نینتندو

Nintendo Switch: Lab دلیلی برای JoyCon Drift پیدا می کند

پاسخ از چه؟، شرکتی است که به بررسی شرکت ها و خدمات اختصاص دارد. کنترلرها کالاهایی هستند که همیشه با آنها خوب رفتار نمی شود و اغلب با انگشتان کثیف لمس می شوند – و این همه چیز نیست. گرد و غبار و سایر ذرات خاک، که با گذشت زمان تثبیت می شوند. و احتمالاً اینجاست مشکل JoyCons.

محافظت ضعیف در برابر گرد و غبار: این مشکل مربوط به کنترلر نینتندو است

به خصوص با نسخه کلاسیک سوئیچ، بازیکنان از مزمن شکایت دارند مشکلات دریفت کنترلر. اگر در مورد آن چیزی نشنیده باشید، در حین حرکت کردن، مکان نما روی صفحه حرکت می کند، حتی اگر کاربر چوب را لمس نکرده یا به سختی آن را لمس کند. در موارد شدید، این می تواند منجر به غیرقابل بازی شدن عناوین شود تا زمانی که یک جایگزین گران قیمت خریداری شود. اما واقعا چرا این اتفاق می افتد؟

در گزارش آزمایشگاه آمده است: “در حالی که در ساخت هر کنترل کننده تفاوت هایی وجود دارد، وجوه مشترک ذکر شده ساییدگی در نقاط تماس لغزنده جوی استیک (موجود در همه تخته های پلاستیکی) و ورود گرد و غبار/آلودگی است” (منبع: کدام؟ ).