تا کنون فقط یک حدس بوده است، البته بسیار معتبر. اما اکنون اپل تایید کرده است که iPadOS 16 هرگز برای iPad منتشر نخواهد شد. در عوض، سازنده به‌روزرسانی بعدی را فوراً برنامه‌ریزی می‌کند، اما این زمان می‌برد.

سیب

در چند روز گذشته، گنجشک‌ها در کارخانه شایعات از پشت بام خود سوت می‌کشند: iPadOS 16 به تعویق خواهد افتاد و کاربران iPad باید مدت بیشتری برای به‌روزرسانی خود صبر کنند. با این حال، هیچ تایید رسمی وجود نداشت – تا کنون. در جریان آخرین نسخه‌های توسعه‌دهنده iOS 16، اپل هفتمین نسخه بتا iPadOS 16 را منتشر نمی‌کند، اما در عوض اولین پیش انتشار iPadOS 16.1 برای توسعه دهندگان

iPadOS 16.1 به جای iPadOS 16: اپل در حال تغییر برنامه برای iPad است

این ترس را به واقعیت تبدیل می کند و آپدیت iPad امسال همزمان با iOS 16 برای آیفون منتشر نخواهد شد. در مقایسه با TechChrunch، اپل دوباره این را روشن می‌کند (ترجمه شده): «این سال بسیار مهمی برای iPadOS است. به‌عنوان یک پلتفرم اختصاصی با ویژگی‌هایی که به‌طور خاص برای iPad ساخته شده‌اند، ما این انعطاف‌پذیری را داریم که iPadOS را طبق برنامه خودمان ارسال کنیم. پاییز امسال، iPadOS پس از iOS به عنوان نسخه 16.1 در یک به‌روزرسانی نرم‌افزار رایگان عرضه می‌شود.

همراه با iPadOS 16.1، اپل از این فرصت استفاده می کند تا یک ویژگی جدید برای مدیر صحنه معرفی باید گزینه ای وجود داشته باشد که نوار کناری Stage Manager دوباره با یک حرکت ظاهر شود در حالی که عملکرد در حالت تمام صفحه است. به غیر از آن، به روز رسانی شامل رفع اشکال معمول است.

همه این به‌روزرسانی‌ها در سال 2022 همزمان ظاهر نمی‌شوند – iPadOS و macOS به زمان بیشتری نیاز دارند:

احتمالا تا اکتبر ارائه نشده است

اپل تاریخ خاصی را برای ارائه iPadOS 16.1 اعلام نکرده است، اما صنعت تاریخ را در ماه اکتبر در نظر گرفته است. به احتمال زیاد مدت کوتاهی پس از یک رویداد دیگر اپل برای رونمایی از iPad و Mac های جدید. از جمله، نسل دهم آیپد و مدل های جدید آیپد پرو پیش بینی می شود. رویکرد اپل این بار کاملاً غیرعادی است. عرضه تاخیری به‌روزرسانی‌های آتی macOS امری رایج است، اما iOS و iPadOS عمدتاً تا کنون همزمان منتشر شده‌اند. امسال اینطور نیست، با این حال، iOS 16 به موقع در ماه سپتامبر منتشر خواهد شد، همتای iPad به تعویق خواهد افتاد.