اگر از صفحه کلید مجازی اپل در آیفون راضی نیستید، می توانید از گزینه های جایگزین استفاده کنید. با این حال، یکی از محبوب ترین برنامه ها برای این کار چند هفته پیش بدون هیچ توضیحی از اپ استور ناپدید شد زیرا مایکروسافت آن را چنین می خواست. اکنون شگفتی بزرگ: صفحه کلید SwiftKey بازگشته است.

SwiftKey برای iPhone و iPad بازگشت: مایکروسافت شکست را پذیرفت

مهمتر از همه، زمانی که سازنده پایان ناگهانی SwiftKey را برای آیفون و آیپد در ماه سپتامبر اعلام کرد، مایکروسافت با عدم درک مواجه شد. بدون هیچ دلیل و نیاز واقعی صفحه کلید جایگزین محبوب برای iOS ناپدید شد سپس در ابتدای اکتبر همانطور که از فروشگاه App Apple اعلام شد. این برنامه یا صفحه‌کلید تنها می‌تواند توسط کاربرانی استفاده شود که قبلاً از آن استفاده می‌کردند. بقیه مجبور بودند بیرون بمانند. اما پایان به معنای خداحافظی اقساطی برای مشتریان فعلی نیز بود، زیرا صفحه کلید بیشتر توسعه نخواهد یافت.

اسکن به جای تایپ کردن – با آیفون نیز کار می کند:

برنامه Notes: متن ساده را با آیفون اسکن کنید

اکنون بازگشت نه چندان غافلگیر کننده: SwiftKey مایکروسافت اکنون به اپ استور بازگشته است در دسترس برای iPhone و iPad (منبع: The Verge). اما چرا الان و چرا اینقدر ناگهانی؟ کیتلین رولستون از مایکروسافت در گفتگو با همکارانش در The Verge گفت: “بر اساس بازخورد مشتریان، SwiftKey iOS در فروشگاه App Apple بازگردانده شده است.” همانطور که می بینید، با موفقیت.

آینده صفحه کلید جایگزین روی صفحه

یک چرخش شاد. با این حال، مایکروسافت هنوز از به روز رسانی خودداری می کند. SwiftKey آخرین بار در آگوست سال گذشته به روز شد. سازنده هنوز به طور مستقیم در مورد آینده صفحه کلید روی صفحه اظهار نظر نکرده است. با این حال وجود دارد دلیل امیدهمانطور که توییت زیر از ویشنو نات (یکی از معاونان مایکروسافت) نشان می دهد:

بنابراین به نظر می رسد پس از متقاعد شدن مایکروسافت توسط کاربران برنامه، هنوز چیزی در راه است. بنابراین داستان طولانی ادامه دارد. SwiftKey در ابتدا روی گوشی‌های اندرویدی راه‌اندازی شد و تا به امروز در آن‌جا موجود است. از سال 2014 و همراه با امکان استفاده از کیبوردهای جایگزین در iOS 8، صفحه کلید مجازی راه خود را به آیفون باز کرد. مایکروسافت در سال 2016 پس از خرید SwiftKey وارد میدان شد.