چین استاندارد جدیدی برای ماژول ها تعریف می کند

اما مشکل حل نشدنی نیست. آلمان باید مشخصات اندازه ماژول های خورشیدی بالاتر از یک ارتفاع معین را تغییر دهد، در غیر این صورت رونق خورشیدی به شدت کاهش می یابد. اکنون روند به سمت توان بیشتر در هر ماژول است تا بازدهی بیشتری تولید شود. و این دقیقا همان جایی است که شرکت های چینی مسیر را تعیین می کنند.منبع

این مشکل نه تنها سیستم های فتوولتائیک کلاسیک را در پشت بام خانه ها، بلکه نیروگاه های بالکن را نیز تحت تأثیر قرار می دهد. اخیراً، Priwatt یک نیروگاه بالکن هیولایی با دو پنل خورشیدی 540 واتی معرفی کرد. در ابعاد 2.26 x 1.13 متر، سلول های خورشیدی بسیار بزرگ هستند و بنابراین فقط روی زمین قابل استفاده است.

به گزارش آی تی تایمز، با نه تولید کننده پیشرو ماژول ملاقات کرد و یک استاندارد جدید تعیین کرد. اینها عبارتند از Canadian Solar، Risen Energy، JA Solar، JinkoSolar، Lingi، TW Solar، Trina Solar، Astronergy و DAS Solar. سایر ارائه دهندگان می توانند از آن به عنوان راهنما استفاده کنند.

پس از اینکه آلمان صنعت خورشیدی خود را کنار گذاشت، چین اکنون در جهان پیشتاز است. بیشتر فناوری خورشیدی از آنجا می آید. اگر بزرگ‌ترین تولیدکنندگان سلول‌های خورشیدی در آنجا گرد هم آیند و استاندارد جدیدی را تعیین کنند، آنگاه این امر تأثیر زیادی بر آلمان و قوانینی که در اینجا اعمال می‌شود خواهد داشت. دقیقا همین اتفاق افتاد.

ماژول های خورشیدی که در آینده به همان اندازه خواهند بود، باید تأثیر مثبتی بر زنجیره تامین، کاهش ضایعات مواد و مشکلات کاربرد داشته باشند. در مجموع، یک تحول مثبت برای اینکه بتوانیم تقاضای بزرگ در جهان را بهتر پوشش دهیم. اما نه برای آلمان، زیرا با ابعاد 2.38 x 1.13 متر پنل های خورشیدی هستند به وضوح برای آلمان خیلی بزرگ است (منبع: تصویر کامپیوتری). در این کشور ماژول های خورشیدی با مساحت 2 متر مربع مجاز به نصب بر روی سقف نیستند.

نیروگاه های بالکن نیز تحت تأثیر قرار خواهند گرفت

صنعت خورشیدی در آلمان در حال رونق است. روز به روز افراد بیشتری مایل به نصب یک سیستم خورشیدی بر روی پشت بام و در نتیجه کاهش هزینه های انرژی خود هستند. اما رونق ممکن است به یک پایان ناگهانی برسد. استاندارد جدید برای ماژول های چین فقط به میزان محدودی در آلمان مجاز است.

ماژول های خورشیدی چین برای آلمان بسیار بزرگ می شوند