بسیاری از ارائه‌دهندگان شبکه آلمانی سال‌هاست که به فناوری‌های هوآوی تکیه می‌کنند، زیرا این شرکت چینی تا زمان تحریم آمریکا شریک قابل اعتمادی محسوب می‌شد. همه چیز در سال 2019 تغییر کرد، زمانی که دولت ایالات متحده ممنوعیتی را برای جلوگیری از استفاده هواوی از فناوری های ایالات متحده در محصولات خود صادر کرد. این می تواند تهدیدی برای Telekom و اهداف توسعه شبکه 5G باشد. به همین دلیل باید دویچه تلکام و هواوی قراردادی امضا کردند (منبع: Handelsblatt).

آنچه باید در مورد 5G بدانید:

هواوی نیز خود را ایمن کرده است

بر این اساس، هواوی باید موارد لازم را برای Telekom فراهم کند سخت افزار برای گسترش 5G با توجه به قرارداد در اروپا ذخیره می شود و طوری مدیریت شود که به نوعی تحت تأثیر تحریم آمریکا قرار نگیرد. علاوه بر این، سخت افزار قبلا تحویل داده شده است تا در سمت امن باشد بودن. به این ترتیب، Telekom خود را ایمن کرده است تا اجزای کافی را برای گسترش شبکه در دسترس داشته باشد، حتی اگر تولیدکننده به دلیل ممنوعیت ایالات متحده دیگر اجازه استفاده از فناوری های خاص را نداشته باشد.

هواوی چندین سال است که تحت تحریم ایالات متحده قرار دارد و دیگر اجازه استفاده از بسیاری از فناوری های ایالات متحده را ندارد. با این حال، Telekom نمی‌خواست گسترش 5G در آلمان به دلیل تحریم‌ها شکست بخورد و یک پیمان محرمانه با این گروه چینی منعقد کرده است که اکنون آشکار شده است.

تلکام و هواوی تحریم های آمریکا را دور زدند