پول خیلی بیشتری پس انداز کردم

اطلاعات مهم: اگر باتری پر است و مصرف کننده دیگری در خانه ندارید، سیستم خورشیدی هیچ انرژی اضافی تولید نمی کند. صرفاً به توان بار پایه محدود می شود. به همین دلیل در دوره آزمایشی برق کمتری تولید کردم. اما به سختی چیزی داده می شود.

خیلی کمتر انرژی هدر دادم

از آنجایی که در طول روز انرژی بیشتری با سلول های خورشیدی نسبت به باتری تولید می کنم، انرژی را با دوشاخه های هوشمند به طور خودکار در رایانه شخصی و تلویزیون خود مصرف می کنم. بنابراین اگر تمام روز را در دفتر خانه کار کنم، پس کامپیوتر من حدود 100 وات می خورد. از آنجایی که من در طول روز کار می کنم، 100 درصد آن از سلول های خورشیدی تامین می شود. باتری فقط زمانی که هوا ابری است می تواند به کار بیفتد. بعد از کار معمولا اجرا می شود تلویزیون دوباره 60-70 وات انرژی می گیرد.

برای من شخصا چنین سیستم ذخیره سازی باتری که بسته به ظرفیت بین 1000 تا 2000 یورو قیمت دارد، ارزشی نخواهد داشت. با عمر باتری 10 تا 15 سال، هرگز برای من پولی نمی دهد.

نیروگاه های بالکن در حال حاضر بسیار مد روز هستند. آنها ارزان هستند، اتصال آنها آسان است و انرژی زیادی تولید می کنند – گاهی اوقات بیش از حد. دقیقاً برای این مورد، اولین تولید کنندگان ذخیره باتری را برای نیروگاه های بالکن توسعه داده اند. با استفاده از مثال EcoFlow PowerStream، به شما خواهم گفت که چقدر انرژی کمتری صرف کردم.

نیروگاه بالکن با ذخیره باتری اینگونه عمل می کند

در طول دوره آزمایش، من داده های کنتور برق را در مقایسه با سال گذشته در همان دوره یادداشت کردم. بنابراین می توانم به راحتی مقایسه کنم که چقدر انرژی کمتری صرف کردم – و واقعاً شگفت زده شدم. دوره آزمون چهار هفته بود.

از طرفی اگر در روز کار می کنید و می خواهید از انرژی عصر یا شب که در روز توسط نیروگاه بالکن تولید می شود استفاده کنید، باید داستان را با دقت محاسبه کنید. در کمتر از 10 سال می توان آن را مستهلک کرد.

باتری ها ارزان تر می شوند

با بانک خورشیدی Solix، Anker از یک سیستم ذخیره سازی باتری بزرگ و مقرون به صرفه برای نیروگاه های برق بالکن رونمایی کرده است. (منبع تصویر: انکر)

Zendure SolarFlow ارائه شده است: ذخیره باتری برای نیروگاه بالکن

نتیجه گیری در مورد ذخیره باتری برای نیروگاه های بالکن

در تنظیمات آزمایشی من، EcoFlow PowerStream، دلتا 2 مکس با 2 کیلووات ساعت و دو پریز هوشمند استفاده می شود (به آمازون مراجعه کنید). پیک خروجی سلول های خورشیدی من 600 وات است. این بدان معناست که در صورت تابش آفتاب برای چند ساعت می توانم باتری نیروگاه را در طول روز بدون هیچ مشکلی پر کنم. من همچنین 90 وات به شبکه خانگی به صورت دائمی تغذیه می کنم. می توانید این را در برنامه تنظیم کنید تا بار اصلی خود را پوشش دهد. اگر باتری در طول روز شارژ شده باشد، در شب نیز کار می کند.

من اینطوری از انرژی استفاده می کنم

Zendure SolarFlow چگونه کار می کند:

اگر نیروگاه بالکن را راه اندازی می کنید، باید انرژی تولید شده را مستقیما مصرف کنید. هیچ تعرفه ورودی از طرف اپراتور شبکه وجود ندارد. این انرژی مازاد تولید شده به صورت رایگان وارد شبکه می شود. اینجا جایی است که ذخیره باتری وارد عمل می شود که انرژی اضافی را ذخیره می کند. راه حل های مختلفی با بانک های خورشیدی EcoFlow PowerStream، Zendure SolarFlow یا Anker Solix در بازار وجود دارد. احتمال بیشتری وجود دارد که دنبال شود. من اخیراً EcoFlow PowerStream را آزمایش کردم و می‌خواستم به شما بگویم که این سیستم چگونه کار می‌کند.

تنظیمات تست من

من برای آزمایش از EcoFlow PowerStream با Delta 2 Max استفاده کردم. (منبع تصویر: GIGA)

از آنجایی که در حال حاضر سیستم های ذخیره باتری زیادی برای نیروگاه های بالکن وجود ندارد، قیمت ها هنوز بسیار بالا هستند. با این حال، با بانک خورشیدی Solix، Anker نشان داده است که می توان آن را بسیار ارزان تر نیز انجام داد. در آنجا می توانید با کمتر از 1000 یورو یک ذخیره سازی باتری برای نیروگاه بالکن خود با 1.6 کیلووات ساعت دریافت کنید (به Anker مراجعه کنید). Zendure و EcoFlow به چیزهای بیشتری نیاز دارند. بلوتی نیز می خواهد به زودی در این منطقه بازی کند. بنابراین اتفاقی در حال رخ دادن است و احتمالاً قیمت ها به مرور زمان کاهش می یابد.

از آنجایی که ذخیره باتری تقریباً در هر نیروگاه بالکن قابل نصب است، لازم نیست هر دو را با هم بخرید. اکنون نیروگاه بالکن را دریافت کنید و بعداً وقتی قیمت ها کاهش یافت یا باتری ها بیشتر دوام آورد، باتری را دریافت کنید.

من نتیجه زیر را گرفتم:

  • تغذیه با باتری: 3 کیلووات ساعت
  • تغذیه بدون ذخیره باتری: 23 کیلووات ساعت

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.

منبع

چرا اینقدر کم است؟ زیرا من در حال حاضر از انرژی نیروگاه بالکن خود به خوبی از طریق کار در دفتر خانه استفاده می کنم و به سختی چیزی را از دست می دهم. همسایه من که تقریباً همیشه در طول روز دور است، در همان دوره با 80 کیلووات ساعت تغذیه کرد. ارزش آنها 32 یورو است. یک سیستم ذخیره سازی باتری مطمئناً برای من بسیار بیشتر از آن ارزش دارد.

بنابراین من 20 کیلووات ساعت کمتر دادم. با قیمت برق من 40 سنت در هر کیلووات ساعت، آنها در حال حاضر 8 یورو ارزش دارند.

این 90 وات، که من به عنوان بار پایه شناسایی کرده اند، بنابراین 24 ساعت شبانه روز وارد شبکه خانه شوید. این سیستم به طور خودکار تصمیم می گیرد که انرژی از سلول های خورشیدی در طول روز یا از باتری در شب تامین شود. در حالت ایده آل، این 2160 کیلووات ساعت در روز است.