پنهان در ویندوز 10 و 11: به ندرت کسی از این ویژگی برتر اطلاعی دارد

عملکرد مفید را می توان مستقیماً از طریق ترمینال (خط فرمان) ویندوز 10 و ویندوز 11 استفاده کرد و از طریق هر نصب کننده مزاحم، خود را از فرآیند نصب آزاردهنده نجات دهید. اگر می خواهید مرورگر کروم را دانلود کنید، به سادگی دستور زیر را در خط فرمان تایپ کنید:

در Windows PowerShell، که می توانید از آن برای استفاده از winget نیز استفاده کنید، به نظر می رسد:

تفسیری از رابرت کوهلیک.

راه اندازی سیستم های جدید ویندوز: همه چیز با winget سریعتر است

هر بار یکسان است: من اکنون تقریباً یک کامپیوتر کاملاً جدید ویندوزی را در خواب نصب مجدد کامل انجام می دهم. Edge را راه‌اندازی کنید، Chrome را دانلود و نصب کنید، Chrome را مرورگر پیش‌فرض کنید و سپس هر بار یک برنامه را از وب دانلود کنید. Steam، Discord، Spotify، DaVinci Resolve، Affinity Photo – نرم افزارهای زیادی در کنار هم هستند.

و در واقع، از سال 2020 یک ابزار کوچک عملی در ویندوز وجود دارد که دقیقاً چنین کارهایی را بسیار ساده می کند و اخیراً هنگام راه اندازی لپ تاپ جدید من جوراب های من را از بین می برد: بال ها.

اما صادقانه: چه جهنمی؟ حتی اگر هنوز نتوانم کل فرآیند راه اندازی را از طریق winget مدیریت کنم، نکته اصلی این است که این ابزار کاربردی مرا از شر کلیک های بی شمار و مهمتر از همه، بسیار آزاردهنده خلاص می کند. – و امیدوارم شما نیز در آینده.منبع

برای کاربران لینوکس، همه چیز کلاه قدیمی است. در اینجا، اکثر کاربران از خط فرمان برای نصب برنامه‌ها از طریق مدیریت بسته‌ها مانند apt استفاده کرده‌اند. اما برای من، به عنوان یک کاربر اصلی ویندوز، این فرآیند تقریباً در حد جادو است.

اما با وجود اینکه من اکنون این روش را از درون می دانم، سرگرمی همچنان به طرز شگفت آوری طولانی است. هر بار که با مرورگر به وب سایت های جداگانه دسترسی پیدا کنید، ابتدا تنظیمات را دانلود کرده و سپس نصب را شروع کنید – باید سریعتر باشد!

به محض اینکه اینتر را فشار دهید، ابزار شروع به دانلود و نصب مستقیم کروم می‌کند – بدون درخواست‌های مزاحم یا تنظیمات آزاردهنده. و به محض اینکه یک نصب کامل شد، می توانید نصب بعدی را بلافاصله شروع کنید. استیم، اسپاتیفای، دیسکورد – تعدادی از برنامه ها و برنامه ها را می توان به سرعت از این طریق نصب کرد. حتی بهتر: با دستور winget upgrade –all می توانید تمام برنامه های نصب شده از طریق winget را به آخرین نسخه به یکباره به روز کنید.

یک اطلاعیه: اگر نمی توانید مستقیماً از Winget در رایانه خود استفاده کنید، معمولاً کافی است به سادگی نصب کننده برنامه را از فروشگاه مایکروسافت دانلود و نصب کنید.

ویندوز 10 و 11 دارای بسیاری از ویژگی های جذاب هستند که حتی کاربران با تجربه هم همه آنها را با جزئیات نمی دانند. این شامل ابزار دستی ویندوز winget است که راه‌اندازی لپ‌تاپ جدید من را آسان‌تر کرد.

تنها عیب: در حال حاضر به هیچ وجه نمی توان همه برنامه ها را با استفاده از عملکرد winget مستقیماً روی رایانه شخصی بارگذاری کرد. به عنوان مثال، من هنوز مجبور بودم DaVinci Resolve و Affinity Photo را به روش کلاسیک با استفاده از تنظیماتی که اجازه دانلود از وب‌سایت‌های سازنده‌ها را داشتم، نصب کنم.

winget نصب “google chrome”

آیا به تازگی به ویندوز 11 تغییر داده اید؟ سپس چند نکته عملی برای کمک به شما در شروع کار داریم:

ابزار مخفی ویندوز: winget کامل نیست، اما فوق العاده مفید است