پمپ حرارتی مقرون به صرفه برای مقاوم سازی در هر آپارتمان

یک نیروگاه بالکن می تواند انرژی زیادی را برای خانواده شما تامین کند:

آیا این چیزی برای آلمان است؟

میلیون ها خانوار در آلمان با گاز گرم می شوند و باید از شر آن خلاص شوند. پمپ های حرارتی راه حل هستند، اما همه نمی توانند هزینه تبدیل گران قیمت را داشته باشند یا حتی آن را انجام دهند. این امر مستلزم کار بازسازی گسترده در ساختمان است. یک استارت آپ از ایالات متحده راه حلی پیدا کرده است. Gradient یک پمپ حرارتی ساخته است که به سادگی از پنجره آویزان می شود. مانند پمپ حرارتی واقعی یا کولر گازی اسپلیت، کمپرسور در خارج و قسمت دیگر که خنک یا گرم می شود در داخل قرار دارد.

پمپ حرارتی Gradient یک میز کوچک ایجاد می کند. (منبع تصویر: گرادیان)

پمپ های حرارتی به عنوان راه حل آینده آلمان برای رهایی از گاز روسیه در نظر گرفته می شود. با این حال، نصب و هزینه های یک پمپ حرارتی بسیار بالا است و اغلب امکان تبدیل آپارتمان به هیچ وجه امکان پذیر نیست، زیرا تبدیل به خانه ابتدا باید یک فرآیند طولانی را طی کند. یک استارت آپ آمریکایی این راه حل را دارد که در شکل اصلاح شده می تواند برای آلمان نیز جالب باشد.

پمپ حرارتی گرادیان به سادگی در پنجره آویزان شده است

کولر گازی اسپلیت یکی از این روش هاست. آنها هزینه نسبتا کمی دارند (آن را در آمازون بررسی کنید) و اساساً پمپ های حرارتی هوا به هوا بسیار کارآمد هستند که نه تنها خنک می شوند، بلکه گرما نیز می کنند. اما حتی پس از آن، نصب به این راحتی نیست. ایده Gradient از قبل در مسیر درستی قرار دارد. مطمئناً در آینده چند نوآوری دیگر در این زمینه وجود خواهد داشت.منبع

البته پمپ حرارتی Gradient برای آلمان در نظر گرفته نشده است، زیرا ما پنجره های دیگری را نصب کردیم. با این حال، ایده استارت‌آپ به وضوح نشان می‌دهد که نصب کلاسیک پمپ حرارتی در خانه یا آپارتمان در سنگ نیست. هنگامی که میلیون‌ها خانوار مجبور به تغییر پمپ‌های گاز به پمپ‌های حرارتی می‌شوند، افراد باهوش‌تر و باهوش‌تری روش‌هایی را برای مقاوم‌سازی آن‌ها در یک ساختمان موجود پیدا می‌کنند. بخاری های فن راه حلی ندارند:

پمپ حرارتی گرادیان از طریق یک چرخ چرخشی کوچک یا یک برنامه کنترل می شود. بنابراین می توانید گرما یا سرما را از هر جایی تنظیم کنید. کار تبدیل عمده ضروری نیست. اگر حرکت می کنید، می توانید به سادگی پمپ حرارتی را با خود ببرید. نقطه هزینه 1999 دلار آمریکا است، اگر خودتان نصب را انجام دهید (به Gradient نگاه کنید).