پلیس توجه را به یک مشکل بزرگ جلب می کند

2. سازمان بهداشت جهانی تماس می گیرد؟
نام و مکان

5. صبر کن در مورد سوالات!
بلافاصله تلفن را قطع نکنید، زیرا ممکن است کارکنان مرکز کنترل به اطلاعات بیشتری نیاز داشته باشند.

اگر شماره های اضطراری 110 و 112 را در آلمان شماره گیری کنید، به مرکز کنترل منطقه ای متصل خواهید شد. به عنوان مثال، مراکز کنترل منطقه ای تعاونی در Osnabrück و Wittmund بیش از 400 تماس در روز دریافت می کنند. بیشتر و بیشتر اینها تماس های اضطراری واقعی نیستند، بلکه تصادفات هستند (منبع: بیانیه مطبوعاتی). بنابراین تماس‌های اضطراری که تلفن هوشمند به طور مستقل با فشار دادن کلیدها یا ترکیب‌های خاصی راه‌اندازی می‌کند. این می تواند کاملاً بدون توجه کاربر در جیب خود اتفاق بیفتد – به همین دلیل است که این تماس های تصادفی برقرار می شود تماس های جیبی یا تماس های جیبی تماس گرفت. از ژانویه 2023، مرکز کنترل پاسائو نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد دو برابر شدن تماس های نادرست بوده است (منبع: BR).

تعداد تماس های به اصطلاح جیبی در حال افزایش است و بنابراین منابع بیشتری را به هم متصل می کند. (منبع تصویر: Police Osnabrück)

1. کجا رویداد است؟
مکان رویداد، تا حد امکان خاص.

منبع: وزارت کشور ایالت باواریا، برای ورزش و ادغاممنبع

گوگل قبلاً یک راه حل ارائه کرده و آخرین نسخه اندروید را بهبود بخشیده است. سازندگان تلفن همراه (سامسونگ، شیائومی و غیره) ممکن است مجبور شوند این روند را دنبال کنند و به روز رسانی های مناسب را ارائه دهند. مارکو اللرمان، سخنگوی اداره پلیس اسنابروک گفت: «به‌محض اینکه در دسترس است، به‌روزرسانی سیستم جدید را روی تلفن همراه خود نصب کنید و توجه داشته باشید که تلفن همراه شما می‌تواند به‌طور خودکار تماس‌های اضطراری برقرار کند».

در مواقع اضطراری: تماس اضطراری را به درستی برقرار کنید

3. چی اتفاق افتاد؟
چه اتفاقی افتاد و چه چیزی را می توان دید؟

برای سهولت در کار مرکز کنترل و دریافت سریع کمک، تماس های اضطراری باید به درستی انجام شود. این 5 نکته به عنوان یک راهنما عمل می کند:

دلیل افزایش تماس های اضطراری غیرعمد و خودکار را می توان در سیستم عامل های گوشی های هوشمند جستجو کرد. هر دو اندروید و iOS تنظیماتی را ارائه می دهند که برقراری تماس اضطراری را آسان تر می کند. برای مثال، در اندروید، سه بار فشار دادن دکمه پاور برای برقراری تماس اضطراری کافی است. در آیفون‌ها، دکمه پاور و یکی از دکمه‌های تنظیم صدا را همزمان فشار می‌دهد (و نگه می‌دارد).

Android 12 در Google Pixel 3 XL: دسترسی به تماس اضطراری از صفحه قفل بسیار آسان است (منبع تصویر: GIGA)

همچنین راه‌های دیگری برای برقراری تماس تصادفی وجود دارد. به عنوان مثال، صفحه قفل را می توان با استفاده از عملکرد Android “فعال کردن صفحه با دو بار ضربه زدن” (Double Tap to Wake) نمایش داد. با یک کشیدن انگشت به بالا، دکمه «تماس اضطراری» را نشان می دهد. این فرآیند نیازی به اسکن اثر انگشت یا وارد کردن پین ندارد.

بارگیری بیش از حد مراکز کنترل به دلیل تماس های غیر ضروری: پلیس و آتش نشانی توجه را به یک مشکل فنی جلب می کنند و به کاربران اندروید توصیه می کنند به دنبال به روز رسانی تلفن همراه باشند.

110 و 112: مراکز کنترل اضافه بار تماس های جیبی

تلفن های همراه با اندروید 13 به ویژه تحت تأثیر قرار می گیرند.لرزش یا گاهی اوقات وقتی تلفن همراه خاموش است» (منبع: Tagesschau). چیزی مشابه از قبل در iOS 14 شناخته شده است، زیرا تشخیص تصادف آیفون ها باعث ایجاد تماس های اضطراری بیش از حد در حین اسکی می شود. یکی از امکان‌ها غیرفعال کردن دستی عملکردهایی در تنظیمات تلفن همراه است که به نفع تماس‌های جیبی هستند – که با این حال، امنیت را در مواقع اضطراری واقعی نیز کاهش می‌دهد.

4. چگونه بسیاری تحت تاثیر قرار؟
تعداد افراد آسیب دیده، محل آنها و جراحات.

اورژانس باید هر تماسی را پیگیری کند، حتی اگر فقط صدای خش خش یا خراش شنیده شود. از این گذشته ، نمی توان بلافاصله تعیین کرد که آیا یک اورژانس واقعی است یا یک تماس جیبی. نیز وجود خواهد داشت تماس گرفتتا به اصل موضوع برسم یورگ رول، سخنگوی آتش نشانی (منبع: NDR) توضیح می دهد: “این ظرفیت قابل توجهی را در مرکز کنترل ایجاد می کند.”

تماس های اضطراری خودکار با تلفن های همراه: با نیت خوب، اما بدون عواقب