پردازنده های جدید از فناوری خاصی صرف نظر می کنند

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.

منبع

ایده: علاوه بر هسته های عملکرد معمولی، به اصطلاح هسته هایی نیز روی تراشه وجود دارد هسته های بهره وری برای استفاده. اگرچه اینها به حداکثر کارایی پایین‌تری دست می‌یابند، اما مصرف پردازنده را در هنگام مواجهه با وظایف کم‌تر – مانند مرور اینترنت یا کارهای اداری – کاهش می‌دهند.

او سپس اعتراف می کند که لپ تاپ مورد استفاده بسیار کاربردی تر برای چنین تقسیمی از هسته های پردازنده. اینکه آیا AMD نیز از استراتژی مشابهی در آینده استفاده خواهد کرد، حداقل در بخش موبایل، باید دید.

«من می‌گویم که وقتی به انواع مختلف هسته‌ها نگاه می‌کنیم، احتمالاً دو عامل کلی وجود دارد که وقتی در نظر می‌گیریم چگونه آنها را در مجموعه ما قرار می‌دهیم، به آنها فکر می‌کنیم. یکی از آنها تصوری است که P-Cores و E-Cores توسط رقبا استفاده می شود اصلاً رویکردی نیست که ما در نظر داریم.

از زمان دوازدهمین نسل Core i، اینتل به توزیع جدیدی از هسته های پردازنده برای پردازنده های خود متکی بوده است. این فناوری می تواند آینده باشد. اما AMD توضیح می دهد که در این مورد به حرکت خود بر خلاف روند ادامه خواهد داد.

AMD

AMD به زبان ساده صحبت می کند: هیچ تقسیم بندی هسته های CPU برای دسکتاپ برنامه ریزی نشده است

حتی اگر این ایده روی کاغذ امیدوارکننده به نظر برسد، AMD در حال حاضر هیچ برنامه ای برای دنبال کردن استراتژی مشابه در زمینه دسکتاپ ندارد حداقل این چیزی است که مصاحبه TechPowerup با معاون رئیس AMD دیوید مک آفی به وضوح نشان می دهد:

به گفته McAfee، چنین تقسیم بندی هسته های CPU از نظر او نتیجه می شود به سادگی بی معنی، از آنجایی که دسکتاپ ها مجبور نیستند مانند لپ تاپ ها با محدودیت های برق مقابله کنند.

معماری موسوم به big.LITTLE برای همیشه در گوشی های هوشمند استفاده شده است و اینتل از نسل گذشته از توزیع مشابهی از هسته های CPU در مدل های دسکتاپ خود استفاده کرده است.

چون فکر می‌کنم وقتی به این نکته برسید که انواع هسته‌ای با قابلیت‌های ISA مختلف یا IPC یا مواردی از این قبیل وجود دارد، مطمئن شدن از این موضوع بسیار پیچیده می‌شود. بارهای کاری مناسب به طور مداوم بر روی هسته های مناسب برنامه ریزی می شوند

AMD می تواند از بخش CPU جدید در لپ تاپ ها استفاده کند