پردازنده جدید اندروید سر و صدا ایجاد می کند


یک پردازنده تلفن هوشمند جدید از تایوان ظاهراً از اپل A16 Bionic آیفون 14 پرو (Max) پیشی گرفته است. MediaTek Dimensity 9200 توانست حداقل در یک زمینه خود را جلوتر از رقبای اپل قرار دهد، همانطور که گفته می شود نتایج بنچمارک جدید نشان می دهد. برای گوشی های هوشمند گیمینگ، پردازنده ممکن است انتخاب بهتری باشد.

مدیاتک

پردازنده جدید مدیاتک از Apple A16 Bionic جلوتر است

جدید به زودی خواهد آمد پردازنده پرچمدار MediaTek Dimensity 9200 منتشر شود. حتی قبل از شروع، او با نتایج محک سر و صدا ایجاد می کند. واحد گرافیکی این پردازنده حتی اپل A16 Bionic را که در iPhone 14 Pro (Max) تعبیه شده است، پشت سر گذاشته است.

مشخص نیست که MediaTek Dimensity 9200 در کدام گوشی هوشمند در تست GFXBench استفاده شده است. پردازنده باید 228 فریم در ثانیه در یک بنچمارک ارائه شده است، در دیگری برای 328 (منبع: جهان یخی در توییتر). برای مقایسه: آیفون 14 پرو با اپل A16 بایونیک به 190 یا 290 فریم در ثانیه دست می یابد.

مخصوصاً گیمرها هنگام انتخاب گوشی هوشمند اندرویدی بعدی خود باید به پردازنده توجه داشته باشند. Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 نیز در تست GFXBench عملکرد بدتری داشت. آنچه مسلم است این است که تاکنون بوده است نتایج فقط برای واحد گرافیک است. نحوه رفتار پردازنده در زندگی روزمره در شرایط واقعی هنوز یک سوال بی پاسخ است.

در اینجا چیزی است که ما در مورد مدل های آیفون 14 فکر می کنیم:

MediaTek Dimensity 9200: ارائه قریب الوقوع است

سازنده تایوانی Dimensity 9200 خود را ارائه خواهد کرد به طور رسمی در 8 نوامبر ارائه می شود. فرکانس های ساعت از قبل مشخص شده اند: قدرتمندترین هسته پردازنده Cortex-X3 به 3.05 گیگاهرتز و هسته های عملکردی به 2.85 گیگاهرتز می رسد. حداکثر 2.0 گیگاهرتز برای هسته های کارآمد قابل انتظار است.

در رقابت مستقیم با Dimensity 9200، Qualcomm ارائه می دهد اسنپدراگون 8 نسل 2 در 15 نوامبر گفته می شود که عملکرد 28 درصد افزایش یافته است، در حالی که مصرف برق تا 16 درصد کمتر است.

منبع