ویژگی درخشان Xbox به زودی به ویندوز 11 می آید؟ مایکروسافت اولین سرنخ را ارائه می دهد

با این حال، نظر دهندگان دیگر معتقدند که رزومه سریع برای ویندوز محتمل است فقط برای بازی های راه اندازی شده از برنامه Xbox یا فروشگاه مایکروسافت، کار خواهد کرد.

با رزومه سریع، ایکس باکس یک ویژگی کنسول ویژه در آستین خود دارد که رقبای مستقیم آن سونی و نینتندو تاکنون فاقد آن بوده اند. و گیمرهای رایانه شخصی نیز باید بدون رزومه سریع کار کنند – حداقل تا کنون.

همانطور که گزیده ای کوچک از رویداد راه اندازی Asus ROG Ally نشان می دهد، به نظر می رسد مایکروسافت حداقل به این موضوع فکر می کند. آیا رزومه سریع می تواند برای رایانه های شخصی ویندوز توسعه یابد یا خیر. این بیانیه کوتاهی از Roanne Sones را نشان می دهد که به عنوان سرپرست تیم سخت افزار ایکس باکس در مایکروسافت عمل می کند:

با این حال، اگر حافظه رم دستگاه کم باشد، به نظر می رسد که Quick Resume نیز مشکلاتی را ایجاد می کند:

رزومه سریع شاید فقط برای برنامه Xbox؟

«ما در مورد این ایده که با رایانه شخصی شروع می‌کنید و سپس می‌خواهید آن را با خود ببرید، از جایی که کار را ترک کردید ادامه دهید و آماده رفتن باشید، چه فکر می‌کنیم. کنسول‌های امروزی برخی از این قابلیت‌ها را با رزومه سریع دارند. چگونه می توانیم این را در پلتفرم ویندوز ادغام کنیم؟

رزومه سریع یکی از بهترین ویژگی های نسل فعلی ایکس باکس است. به این ترتیب، بازیکنان می‌توانند با سرعت برق بین چند بازی جابه‌جا شوند، بدون اینکه مجبور باشند زمان‌های انتظار طولانی را تحمل کنند. با کمی شانس، کاربران ویندوز به زودی می توانند از این عملکرد نیز لذت ببرند – حداقل این چیزی است که سرپرست تیم سخت افزار ایکس باکس پیشنهاد می کند.

Xbox Series X

رزومه سریع برای ویندوز؟ نکات رئیس سخت افزار ایکس باکس

از آنجایی که Sones در طول مکالمه به وضوح به Asus ROG Ally اشاره می کند، به احتمال زیاد آنها بیشتر در مورد استفاده از Quick Resume صحبت می کنند. روی کنسول های دستی فکر می کند. اما اگر اینها مبتنی بر ویندوز هستند، دلیلی وجود ندارد که این فناوری برای رایانه‌های رومیزی با رم کافی نیز قابل استفاده نباشد.

در نظرات زیر توییت تام وارن، خوانندگان مشتاقانه درباره این ایده بحث می کنند. با این حال، بسیاری از آنها هنوز چند مانع برای مایکروسافت می بینند. زیرا برای این کار باید یکی داشته باشید راه حل یکسان برای لانچرهایی مانند Steam، Epic Games، Ubisoft Connect یا GOG پیدا کردن.

واقعیت این است: به نظر نمی رسد مایکروسافت هیچ برنامه مشخصی برای ادغام Quick Resume در ویندوز نداشته باشد. اما این می تواند در هر زمان تغییر کند. زیرا ایکس باکس به طور خاص از بسیاری جهات شبیه رایانه های شخصی ویندوزی است. ما شما را در جریان خواهیم گذاشت.منبع