مایکروسافت نوار وظیفه ویندوز را پذیرفته است و حداقل در نسخه توسعه دهنده، عملکردی را ادغام کرده است که می تواند برای بهبود زمان بارگذاری و عملکرد استفاده شود. پس از راه اندازی مجدد یا ورود جدید، افزایش عملکرد قابل توجه می شود.

مایکروسافت نوار وظیفه ویندوز 11 را بهبود می بخشد

در چند هفته گذشته، مایکروسافت این کار را انجام داده است نسخه توسعه دهنده ویندوز 11 روی نوار وظیفه تمرکز کنید و در بعضی جاها آن را بهینه کنید. همانطور که مشخص است، این گروه در حال حاضر در حال آزمایش بهبود دیگری است که در حال حاضر هنوز پنهان است. پس از به روز رسانی ویندوز 11 بیلد 25182 (Dev)، کاربران می توانند این عملکرد را به صورت دستی فعال کنند، همانطور که یک منبع داخلی فاش کرد. در تاریخ بعدی، مایکروسافت باید این عملکرد را برای همه کاربران باز کند.

پس از فعال شدن، یک نتیجه می شود افزایش قابل توجه عملکرد در نوار وظیفه. سریعتر از قبل بارگیری می شود، که به ویژه هنگام ورود به سیستم یا پس از راه اندازی مجدد قابل توجه است. نمادهای پین شده سریعتر آماده می شوند و انیمیشن ها روان تر اجرا می شوند (منبع: PhantomOcean3 در توییتر).

از آنجایی که مایکروسافت هنوز روی این ویژگی کار می کند، ممکن است مشکلات جزئی در اینجا و آنجا وجود داشته باشد. افزایش عملکرد در حال حاضر وجود دارد فقط برای نوار وظیفه مانیتور اصلی در دسترس. وقتی بعداً منتشر شد، زمان و عملکرد بهبود یافته بارگذاری احتمالاً در تمام نوارهای وظیفه منعکس می شود.

می توانید نکات و ترفندهای بیشتری برای ویندوز 11 را در ویدیو مشاهده کنید:

ویندوز 11: بدون افکت برای نوار وظیفه سریعتر

اگر نمی‌خواهید نسخه توسعه‌دهنده ویندوز 11 را دریافت کنید یا می‌خواهید منتظر نسخه نهایی باشید، می‌توانید زمان بارگذاری نوار وظیفه را با درمان‌های خانگی بهبود بخشید. اغلب همین کافی است جلوه های انیمیشن سیستم عامل را غیرفعال کنید. برای انجام این کار، به آیتم Accessibility در تنظیمات ویندوز بروید.