ویندوز 11 بالاخره شروع به کار کرد: مایکروسافت می تواند نفس راحتی بکشد

حتی اگر ویندوز 11 توسط بسیاری از کاربران مورد انتقاد شدید قرار گیرد، به نظر می رسد کاربران بیشتری از ویندوز تصمیم به تغییر در هر صورت دارند. احتمالا در ماه های آینده تعداد کاربران ویندوز 11 احتمالاً با سرعت بیشتری افزایش می یابد.

مشخص نیست که چه چیزی باعث روند ناگهانی ویندوز 11 در بین بازیکنان Steam شده است. همچنین ممکن است که Valve برخی تنظیمات را در مجموعه داده ها انجام داده باشد. زیرا چنین تغییر بزرگی در اشتراک‌گذاری کاربران چیزی جز طبیعی نیست. با این حال، مایکروسافت باید از نتیجه خوشحال باشد.

سخت افزار رایانه شخصی شما نیازهای سیستم رسمی ویندوز 11 را برآورده نمی کند؟ مشکلی نیست، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه سیستم عامل جدید مایکروسافت را روی رایانه قدیمی خود راه اندازی و اجرا کنید:

سهم کاربران ویندوز 11 احتمالاً همچنان در حال افزایش است

هرگز یک سیستم در حال اجرا را تغییر ندهید – امروزه بسیاری از کاربران ویندوز هنوز به این اصل وفادار هستند. این موضوع در ارقام فعلی بررسی سخت افزار و نرم افزار Steam نیز منعکس شده است. سپس اکثر گیمرها همچنان به ویندوز 10 متکی هستند. 61.2 درصد به سیستم عامل مایکروسافت که اکنون هشت سال از عمر آن می گذرد، پایبند هستند.

ویندوز 11 شروع بسیار دشواری داشت – و حتی بیش از یک سال و نیم پس از عرضه رسمی، بسیاری از کاربران ترجیح می دهند به ویندوز 10 قبلی وفادار بمانند. اما به نظر می رسد مایکروسافت بتواند دوباره آرام نفس بکشد، زیرا نگاهی به آمار فعلی نظرسنجی سخت افزاری و نرم افزاری Steam نشان می دهد: علیرغم انتقادات، کاربران بیشتری به ویندوز 11 روی می آورند.

ویندوز 11 روز به روز در بین کاربران Steam محبوبیت بیشتری پیدا می کند

در نهایت، مایکروسافت در یک وبلاگ رسمی اعلام کرد که هیچ به روز رسانی عملکرد بیشتری برای ویندوز 10 با اثر فوری ارائه نخواهد شد. اگرچه نسخه 22H2 تا اکتبر 2025 با به‌روزرسانی‌های امنیتی ارائه می‌شود، اما ویژگی‌های جدید و موارد مشابه تنها در آینده برای ویندوز 11 در دسترس خواهند بود.

این واقعیت که مایکروسافت هنوز نتوانسته است سهم عمده کاربران خود را متقاعد کند که تغییر دهند، باید این شرکت غول پیکر را آزار دهد. اما به نظر می رسد قطار ویندوز 11 به آرامی در حال حرکت است – حداقل برای کاربران Steam. زیرا در این بین ویندوز 11 حداقل در راه است 33.4 درصد از کاربران – برای مقایسه: در ماه قبل تنها 22.4 درصد بود.

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.

منبع آیا همیشه به این فکر می کنید که آیا باید به ویندوز 11 نیز تغییر دهید؟ ما مزایا و معایب سیستم عامل جدید مایکروسافت را خلاصه می کنیم و آنها را با ویندوز 10 مقایسه می کنیم تا به شما در تصمیم گیری کمک کنیم: