ویندوز 10 به پایان رسید: مایکروسافت خط را ترسیم می کند

نسخه فعلی، 22H2، آخرین نسخه ویندوز 10 خواهد بود و تمامی نسخه ها تا آن تاریخ با به روز رسانی های امنیتی ماهانه پشتیبانی خواهند شد.

به مشاغلی که نیاز به ادامه کار با ویندوز 10 دارند توصیه می شود در صورت امکان این کار را انجام دهند به روز رسانی تمام سیستم ها به نسخه 22H2 به موقع. زیرا تنها این نسخه تا 14 اکتبر 2025 با آپدیت های امنیتی ارائه می شود.

مجوز:نسخه کامل

خوب است بدانید: در حال حاضر شایعاتی در حال انباشته شدن هستند که همین را می گویند ویندوز 12 ممکن است سال آینده راه اندازی شود. با این حال، هنوز هیچ تایید رسمی از سوی مایکروسافت وجود ندارد (منبع: TweakTown).منبع

با چند ترفند، ویندوز 11 روی رایانه های شخصی قدیمی نیز اجرا می شود. در این ویدیو به شما نشان می دهیم که چگونه سیستم عامل جدید را روی یک رایانه قدیمی نصب کنید:

مایکروسافت به همه کاربرانی که هنوز با ویندوز 10 کار می کنند، این نکته ساده را ارائه می دهد در اسرع وقت به ویندوز 11 برویدبرای ادامه دریافت به‌روزرسانی‌های ویژگی.

بستر، زمینه:ویندوز، ویندوز 9x

دیگر ویژگی به روز رسانی برای ویندوز 10 وجود ندارد

نسخه:ساخت 22H2

زبان ها:انگلیسی آلمانی

اگرچه پشتیبانی از ویندوز 10 به طور رسمی تا اکتبر 2025 منقضی نمی شود، مایکروسافت قبلاً در یک وبلاگ رسمی اعلام کرده است که دیگر هیچ به روز رسانی عملکرد جدیدی را برای ویندوز 10 ارائه نخواهد کرد. نسخه 22H2 آخرین نسخه اصلی است که مایکروسافت در دسترس همه کاربران قرار خواهد داد. با این حال، برای 2.5 سال باقی مانده، به روز رسانی های امنیتی ماهانه برای ویندوز 10 همچنان در دسترس خواهد بود:

این باید ضربه سختی برای اکثر کاربران باشد. زیرا طبق نظرسنجی سخت افزاری و نرم افزاری Steam حتی امروزه حدود 61.2 درصد در ویندوز 10، در حالی که فقط 33.4 درصد به ویندوز 11 جهش کرده اند. از آنجایی که سیستم عامل جدید مایکروسافت به طور منظم اعصاب بسیاری از کاربران را به هم می زند، این دقیقاً تعجب آور نیست.

مایکروسافت به همه کاربران توصیه می کند که به ویندوز 11 سوئیچ کنند

مایکروسافت در حال و هوای تهاجمی است: پس از انتشار ویندوز 11، این شرکت هر کاری که می تواند انجام می دهد تا کاربران نسخه های قدیمی ویندوز را متقاعد کند که تغییر دهند. مایکروسافت اکنون یک گام جلوتر رفته و به طور عمومی اعلام می کند که دیگر ویژگی به روز رسانی برای ویندوز 10 وجود نخواهد داشت.