ویروس زامبی 50000 ساله زنده شد

محققان همچنین هشدار می دهند که ویروس های بسیار قدیمی و قبلاً کمتر شناخته شده بودند بدون درمان خاصی می دهد. همچنین، در صورت شیوع بیماری، واکسنی بلافاصله در دسترس نخواهد بود.

قدیمی‌ترین نمونه‌های بررسی‌شده در حال حاضر حدود 48500 سال قدمت دارند. این که ویروس ها حتی پس از گذشت این مدت طولانی هنوز مسری هستند، در واقع می تواند یک مشکل بزرگتر باشد، محققان توضیح می دهند. آنها نسبت به رد این تحقیق به عنوان یک کنجکاوی علمی به جای یک تهدید جدی هشدار می دهند (منبع: CNN).

برای ترس بیشتر ویروس، این فیلم ها ارزشمند هستند:

بدون واکسیناسیون یا درمانی برای پالئوویروس ها

تغییرات آب و هوا و دماهای بالاتر مربوط به آن باعث یخ زدگی دائمی می شود. که می تواند ویروس های قدیمی را آزاد کند. در سیبری، چنین آب شدنی قبلاً با شیوع سیاه زخم در گوزن شمالی مرتبط بوده است.

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.

منبع

این اولین تلاش در نوع خود نیست.در سال 2014، محققان موفق شدند یک پالئوویروس جدا شده از منجمد دائمی را به زندگی بازگردانند و آن را برای اولین بار در 30000 سال مسری کنند. به دلایل ایمنی، گفته می شود ویروسی مورد بررسی قرار گرفته است که فقط آمیب های تک سلولی، اما نمی تواند بر حیوانات یا انسان ها تأثیر بگذارد. دومین تلاش موفق یک سال بعد دنبال شد.

دانشمندان یک ویروس باستانی را که تقریباً 50000 سال در یخ‌های دائمی گیر کرده بود، زنده کرده‌اند. محققان اکنون هشدار می دهند که چنین ویروس هایی می توانند در نتیجه تغییرات آب و هوایی دوباره خطرناک شوند.

محققان ویروس زامبی را پس از 50000 سال بیدار کردند

دانشمندان دانشکده پزشکی دانشگاه Aix-Marseille در مارسی یک ویروس باستانی از منجمد دائمی سیبری برداشته شد و دوباره زنده شد. آنها می خواستند ثابت کنند که چنین ویروس های زامبی می توانند حتی پس از مدت بسیار طولانی دوباره به خطر تبدیل شوند.