در کمال تعجب، شیائومی توزیع MIUI 13.1 مبتنی بر اندروید 13 را آغاز کرده است. نسخه بتا نوعی به روز رسانی موقت است قبل از اینکه اندروید 13 به شکل نهایی خود به عنوان MIUI 14 در تلفن های همراه سازنده تمام شود.

شیائومی

شیائومی رابط کاربری MIUI 13.1 را برای اولین گوشی‌های خود آورده است

پیش از این، فرض بر این بود که شیائومی MIUI 13.5 را به عنوان یک به روز رسانی موقت، بسیار شبیه به MIUI 12.5 توزیع می کند. انتظار می رود که به روز رسانی که اکنون ظاهر شده است فقط خواهد بود برای مدل های برتر سازنده محفوظ است خواهد بود (منبع: Xiaomiui). با تدارک سایر تلفن های همراه از شیائومی – یا برندهای فرعی مانند Redmi و Poco – بعید است.

طبق گزارش ها، شیائومی در حال توزیع به روز رسانی موقت است فقط در چین. برخی از دارندگان Xiaomi 12 و Xiaomi 12 Pro در حال حاضر به MIUI 13.1 دسترسی دارند. دانلود را می توان در بازار خانگی سازنده از طریق MIUI Downloader برای اندروید آغاز کرد. در حال حاضر مشخص نیست که کدام ویژگی های اندروید 13 به این آپدیت تبدیل شده است.

آنچه باید در مورد اندروید 13 بدانید در اینجا آمده است:

شیائومی: اندروید 13 تا پایان سال؟

شیائومی می تواند اندروید 13 را درست مانند اندروید 12 قبل از پایان سال برای گوشی ها و تبلت های خود ارائه کند. با توزیع در سراسر جهان تنها است در طول سال آینده حساب کردن لیستی نشان می دهد که کدام گوشی های شیائومی می توانند اندروید 13 را دریافت کنند.

پس از اطلاعات اولیه در مورد MIUI 14 آینده شیائومی، سازنده چینی اکنون شروع به کار کرده است تا برخی از گوشی های خود را به MIUI 13.1 مجهز کند. این قابل توجه است زیرا MIUI 13.1 مبتنی بر اندروید 13 است که قرار است تا سپتامبر 2022 منتشر شود. با این حال، چندین محدودیت مهم باقی مانده است.

گوشی های هوشمند از سازنده در حال حاضر هنوز اندروید 11 نصب شد دیگر نباید اندروید 13 را دریافت کنید. با این حال، احتمالا هنوز عملکردهای جدیدی از طریق رابط MIUI برای آنها وجود خواهد داشت.