در سال های اخیر اوضاع برای هواوی خوب پیش نمی رفت. حداقل در اروپا، گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها دیگر نقش اصلی را ایفا نمی‌کنند، در حالی که محصولات دیگری مانند ساعت‌های هوشمند همچنان جذاب هستند. در کشور چین نیز پس از تحریم آمریکا به دلیل محدودیت های سخت افزاری مختلف، اوضاع به آرامی پیش نرفت. اما این به طور ناگهانی در سه ماهه چهارم سال 2022 تغییر کرد. سخت کوشی هواوی نتیجه می دهد. به گفته کانترپوینت، تنها هواوی آنها را در کشور خود دارد ارقام فروش نسبت به سه ماهه چهارم 2021 افزایش یافته است:

هواوی توانست فروش گوشی های هوشمند را در چین افزایش دهد. (منبع تصویر: نقطه مقابل)

ما هواوی P50 Pro را دوست داشتیم:

اروپا همچنان بازار دشواری برای هواوی است

بهبود در چین نوید خوبی برای هواوی برای ادامه ساخت گوشی های هوشمند رقابتی است. اما در اروپا، این کار برای هواوی چندان آسان نخواهد بود. هیچ مدلی بدون خدمات گوگل واقعا نمی تواند خود را نشان دهد. سرویس‌ها و برنامه‌های Google در چین نقشی ندارند، بنابراین فقدان مودم 5G احتمالاً به نوعی قابل تحمل است. به نظر می رسد پشتکار هواوی نتیجه می دهد. جالب است که ببینیم این روند ادامه دارد یا خیر.

اپل همچنان رهبر بلامنازع چین است. سهم بازار می تواند افزایش یابد، اما این تنها به دلیل تضعیف کلی بازار است. در واقع، اپل آیفون های کمتری فروخته است. تمام اندازه ها از سوی دیگر، تولیدکنندگان چینی به شدت ضرر کرده اند. هواوی توانست آمار فروش خود را برخلاف روند عمومی افزایش دهد و حتی دوباره به شیائومی نزدیک شده است. شیائومی حتی ردمی را نیز شامل می شود. اگر بتوان این روند را حفظ کرد، هواوی به زودی به صدر جدول باز خواهد گشت.