رایانه‌های اپل واقعاً از عملکرد ضعیف رنج نمی‌برند، اما سازنده در حال آزمایش یک «سوپر مک» جدید است که قبلاً برای فروش در دسترس نبوده است. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، از اوایل سال 2023 وارد بازار خواهد شد.

سیب

مارک گورمن، خبرنگار بلومبرگ و خودی اپل در حال حاضر در حال گزارش گیری از آزمایشات مخفی اپل است. در نتیجه، اپل در حال توسعه یک کامپیوتر پیشرفته جدید است که در نهایت در سال آینده مک پرو فعلی را به ارث خواهد برد. (منبع: خبرنامه پاور-آن).

مک پرو 2023: مگا کامپیوتر جدید اپل

همانطور که می دانید، این آخرین کامپیوتر اپل است که هنوز از تراشه های اینتل استفاده می کند. با این حال، مک پرو جدید از پردازنده ها و تراشه های خود اپل استفاده می کند. اساس دو نوع بسیار سریع اپل M2 است که در تابستان ارائه شده است. گورمن از یک طرف از “M2 Ultra” و حتی از “M2 Extreme” قدرتمندتر صحبت می کند. ابر کامپیوتر جدید اپل یک هیولای واقعی خواهد بود. تراشه ها باید هر کدام از 24 و در صورت اختیاری 48 هسته تشکیل شده باشند. به عنوان یادآوری: بزرگترین مک پرو در حال حاضر از 28 هسته استفاده می کند. با این حال، عملکرد گرافیکی حتی چشمگیرتر است، زیرا هسته های محاسباتی دارای 76 یا 152 هسته گرافیکی باورنکردنی هستند.

بدون تغییر در برنامه به مدت سه سال:

ویدئوی اطلاع رسانی اپل: مک پرو 2019 معرفی شد

به طور خلاصه: اپل هرگز چنین کامپیوتر قدرتمندی نداشته است. همچنین وقتی صحبت از رم به میان می آید سخت می شود – تا 256 گیگابایت باید برای مشتریان امکان پذیر باشد. اما اپل هنوز به زمان زیادی تا نمایش هیولاهای جدید مکینتاش نیاز دارد، این معرفی تا سال آینده برگزار نخواهد شد.

مک بوک پرو جدید در سال 2022؟

از طرف دیگر، اپل به احتمال زیاد جانشینان مک بوک پرو را با نمایشگرهای 14 و 16 اینچی نشان می دهد. این باید در اوایل نوامبر معرفی شود و به M2 Pro یا M2 Max مجهز شود. گفته می شود که دومی دارای 12 هسته و 38 هسته گرافیکی است. با 64 گیگابایت رم، حداکثر افزایش حافظه کاری حاصل می شود.

شاید ابرکامپیوتر جدید اپل به شکل زیر باشد:

مک مینی جدید اپل نیز به زودی معرفی خواهد شد. برای آن فقط تراشه معمولی M2 وجود دارد که قبلاً از مک بوک ایر و آیپد پرو جدید می شناسیم. به گفته گورمن، اپل همچنین در حال آزمایش مدلی با M2 Pro است. اتفاقا iMac ذکر نشده است. بنابراین بهتر است در چند ماه آینده از کامپیوتر همه کاره انتظار چیز جدیدی نداشته باشید.