در سال‌های اخیر، مگاپیکسل دوربین‌های گوشی‌های هوشمند دوباره افزایش یافته است. به خصوص در بخش اندروید، تعداد زیادی مانند دوربین های 108 مگاپیکسلی اغلب تبلیغ می شود. اولین گوشی های هوشمند با دوربین 200 مگاپیکسلی به زودی ظاهر می شوند. اما جنون پیکسلی به همین جا ختم نمی شود.

سامسونگ الکترونیکس

سامسونگ در حال کار بر روی دوربین 450 مگاپیکسلی است

سامسونگ مدتی پیش دوربین 200 مگاپیکسلی را معرفی کرد. با این حال، نسل اول هیچ خریداری پیدا نکرد. حتی سامسونگ هم دوربین را نصب نکرده است، اما با دوربین 108 مگاپیکسلی باقی مانده است. با این حال، موتورولا به زودی یک گوشی هوشمند 200 مگاپیکسلی را معرفی خواهد کرد که از نظر تعداد پیکسل بر رقبا پیشی خواهد گرفت. اما این پایان کار نیست. گفته می شود سامسونگ در حال حاضر روی دوربین 450 مگاپیکسلی کار می کند (منبع: گلکسی کلاب).

سامسونگ این را دارد نام “Hexa²pixel” در کره و اروپا ایمن شده است. اگرچه در نگاه اول هیچ ارتباطی با دوربین گوشی های هوشمند وجود ندارد، اما می توان از نام آن استنباط کرد. 32 پیکسل باید در یک پیکسل ترکیب شوند تا کیفیت تصویر هنگام عکس گرفتن بهبود یابد. این به وضوح 450 مگاپیکسل منجر می شود. البته در حال حاضر این هنوز کمی حدس و گمان است، اما سامسونگ در حال حاضر دوربین های 200 مگاپیکسلی ساخته است و دوربین 450 مگاپیکسلی نیز از نظر تئوری امکان پذیر است.

این چیزی است که دوربین 200 مگاپیکسلی جدید سامسونگ می تواند انجام دهد:

سامسونگ نشان می دهد که دوربین 200 مگاپیکسلی برای گوشی های هوشمند چه کاری می تواند انجام دهد

آیا این باعث بهبود کیفیت تصویر می شود؟

این سوال بزرگی است که نمی توان به طور کلی به آن پاسخ داد. دوربین های 108 مگاپیکسلی از نظر وضوح بهتر از دوربین های با رزولوشن پایین تر هستند، اما در برخی موقعیت ها نیز با مشکل مواجه می شوند. به خصوص اگر از اشیاء نسبتا نزدیک عکاسی کنید. این که دوربین 200 مگاپیکسلی چگونه خواهد بود را باید بعد از عرضه تلفن همراه موتورولا دید. گوشی های 450 مگاپیکسلی در یک لیگ کاملا متفاوت هستند. به عنوان مثال، شیائومی بار دیگر دوربین 50 مگاپیکسلی را برای 12S Ultra انتخاب کرد تا کیفیت تصویر را در مقایسه با مدل قبلی با دوربین 108 مگاپیکسلی بهبود بخشد. بنابراین بیشتر همیشه بهتر نیست. با این وجود، ما کنجکاو هستیم که ببینیم «Hexa²pixel» چه خواهد شد.

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.