علاوه بر تنظیمات ذکر شده در بالا، ما سه اقدام دیگر را برای محافظت بیشتر از داده ها در/با واتساپ توصیه می کنیم.

  • دفترچه آدرس را همگام نکنید: هنگام (دوباره) نصب واتس اپ، تقریباً همه همه مخاطبین ذخیره شده در دفترچه آدرس را همراه با شماره تلفن در سرور واتس اپ/فیس بوک آپلود می کنند. از نقطه نظر حفاظت از داده ها، این موضوع مشکوک است، زیرا از هر مخاطبی پرسیده نشد که آیا موافق است یا خیر. به همین دلیل باید از آن اجتناب کنید. WhatsApp حتی اگر گزینه مربوطه را در حین نصب رد کنید به خوبی کار می کند – ممکن است مجبور شوید مخاطبین جدیدی را که می خواهید یک بار در خود WhatsApp برای آنها بنویسید اضافه کنید.
  • بدون پشتیبان در فضای ابری: آنها راحت هستند، اما حداقل در تئوری، هدف دیگری را برای هکرها ارائه می دهند. این بدان معناست: اگر شخصی به Google Drive یا iCloud شما دسترسی پیدا کند، این شخص همچنین به تمام ارتباطات WhatsApp شما که در نسخه پشتیبان ذخیره شده است دسترسی پیدا می کند. در مقاله‌ای جداگانه، توضیح می‌دهیم که چگونه می‌توانید به‌جای آن از تاریخچه‌های چت واتس‌اپ خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.
  • از جایگزین ها استفاده کنید: Signal و Threema از نظر حفاظت از داده ها جایگزین های کمتر مشکوکی هستند و Apple iMessage نیز امن در نظر گرفته می شود – اما فقط زمانی که دستگاه های اپل با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. در صورت امکان، باید به گزینه های ذکر شده بروید تا فیس بوک به عنوان اپراتور WhatsApp بتواند متادیتای کمتری را جمع آوری کند. همچنین مهم: تلگرام جایگزین نیست.

در Stiftung Warentest، WhatsApp Messenger پذیرفته شده است و توصیه هایی در مورد چگونگی ایجاد حریم خصوصی بیشتر ارائه شده است. بسیاری از کاربران نسبت به داده ها و اطلاعات ارائه شده از طریق پیام رسان تا حدودی بی توجه هستند. Stiftung Warentest اکنون توجه را به این موضوع جلب می کند و به سه تنظیمات WhatsApp اشاره می کند که همه باید تغییر دهند.

  1. عکس پروفایل: هنگام راه اندازی واتس اپ، نه تنها نام خود را وارد می کنید، بلکه معمولاً عکس پروفایل خود را نیز آپلود می کنید. اما این دقیقاً همان کاری است که از این مرحله به بعد می توانید انجام دهید هر کس ببینید چه کسی شماره خود را دارد، نه فقط مخاطبین خود را. برای تغییر این مورد، به «حساب و حریم خصوصی» در تنظیمات بروید. در آنجا آیتم “عکس نمایه” را انتخاب می کنید و سه گزینه دارید: “همه”، “مخاطبین من” یا “هیچکس”. قطعا نباید «همه» را انتخاب کنید. تصمیم باید بین «مخاطبین من» و «هیچ‌کس» باشد. اگر در بین مخاطبین فقط دوستانی دارید، «مخاطبین من» کافی است. در غیر این صورت، نباید عکس نمایه را با کسی به اشتراک بگذارید – یا اصلاً عکسی را بگیرید و آپلود نکنید.
  2. آخرین آنلاین: آخرین باری که در واتس اپ آنلاین بودید و از برنامه استفاده کردید واقعاً چه کسی باید نگران باشد؟ در واقع هیچکس در واقع، اگر آن را تغییر ندهید، همه می توانند آن را ببینند. در بخش تنظیمات، حساب کاربری و حفاظت از داده، مورد «آخرین بازدید» را پیدا خواهید کرد. همچنین از «همه» روی «مخاطبین من» یا «هیچ‌کس» تنظیم کنید. ما همچنین توصیه می کنیم “هیچ کس” را در مورد انتخاب کنید.
  3. رسید خواندن: وقتی پیامی دریافت می کنید، سه تیک مختلف وجود دارد که اطلاعات متفاوتی را برای فرستنده ارسال می کند. تیک خاکستری به این معنی است که پیام ارسال شده است. دو تیک خاکستری به این معنی است که پیام رسیده است. دو تیک آبی به این معنی است که شما پیام را خوانده اید. دومی بهینه نیست. اگر نمی‌خواهید رسید خواندن ارسال کنید، به تنظیمات → «حساب» → «حریم خصوصی» بروید و ارسال رسید خواندن را لغو انتخاب کنید. این بدان معنی است که تیک های آبی دیگر برای گیرنده ظاهر نمی شوند. ما همچنین این گزینه را توصیه می کنیم – نقطه ضعف: پس از آن دیگر هیچ رسید خواندنی دریافت نخواهید کرد.

به عنوان آخرین مرحله، Stiftung Warentest (به Stiftung Warentest مراجعه کنید) همچنین توصیه می کند وارد تنظیمات گوشی هوشمند شوید و مجوزهای موجود را لغو کنید. به عنوان مثال، برای مکان یا دسترسی به فضای ذخیره‌سازی یا عکس‌ها. ما این را توصیه نمی کنیم، زیرا WhatsApp عملکرد مهمی را از دست می دهد. به عنوان مثال، دیگر نمی توانید عکس ارسال کنید، از دوربین داخلی استفاده کنید یا موقعیت مکانی خود را به اشتراک بگذارید. با این حال، همه باید تنظیمات ذکر شده در بالا را تغییر دهند.

نکات ما: اینگونه است که با پیام رسان ها در امان هستید

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.

منبع

Stiftung Warentest نگاهی دقیق‌تر به پیام‌رسان واتس‌اپ داشته و تغییر سه تنظیمات پیش‌فرض را توصیه می‌کند. ما توصیه‌ها را بررسی کرده‌ایم و به شما ارزیابی می‌کنیم: واقعاً پیشنهادات چقدر مفید هستند؟

Stiftung Warentest: باید این تنظیمات را در WhatsApp تغییر دهید

نکات بیشتری برای واتس اپ و تنظیماتی که باید بدانید را در ویدیو خلاصه کرده ایم:

کارشناسان Stiftung Warentest یک قدم فراتر می روند

زبان ها:آلمانی