در آینده، تلفن های همراه اندرویدی نیز باید بتوانند در مواقع اضطراری از طریق ماهواره پیامک ارسال کنند. سازنده پردازنده کوالکام این خبر را اعلام کرد. همراه با Iridium و Garmin، عملکرد احتمالاً نجات دهنده باید در دسترس باشد – اما نه برای همه.

کوالکام

کوالکام پیامک های اضطراری را برای گوشی های اندرویدی برنامه ریزی می کند

با آیفون 14، اپل یک ویژگی پیام کوتاه اضطراری از طریق ماهواره را معرفی کرد. کاربران همچنین می توانند با خدمات اضطراری تماس بگیرند زمانی که در واقع هیچ گیرنده تلفن همراه وجود ندارد. در مناطق دورافتاده، چنین پیامکی گاهی اوقات می تواند نجات دهنده باشد. اکنون کوالکام، یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان پردازنده در جهان، همین روند را دنبال می‌کند.

در نمایشگاه CES 2023 در لاس وگاس، کوالکام نسخه خاص خود را با نام دارد. ماهواره اسنپدراگون ارایه شده. درست مانند آیفون 14، ارسال پیامک در مواقع اضطراری باید از طریق GPS و ارتباطات ماهواره ای امکان پذیر باشد. به گفته کوالکام، پیام های اضطراری نیز قابل دریافت هستند.

برای اینکه بتوان از این عملکرد استفاده کرد، گوشی هوشمند اندرویدی باید در جهت ماهواره نگه داشته شود. آسمان صاف پیش نیاز است. وقتی اتصال برقرار شد، اجازه دهید تا 160 کاراکتر آزادانه قابل انتخاب ارسال به چندین مخاطب اپل فقط پیام های از پیش تعریف شده را ارائه می دهد.

برای Snapdragon Satellite کوالکام با ایریدیوم و گارمین کار می کند. بر اساس گزارش ها، سامسونگ همچنین در حال برنامه ریزی همکاری مشابه با Iridium برای گوشی های هوشمند گلکسی خود است.

در اینجا نحوه کار تماس اضطراری از طریق ماهواره در آیفون 14 آمده است:

iPhone 14 – SOS اضطراری از طریق ماهواره

پیامک اضطراری برای همه تلفن های همراه نیست

به گفته کوالکام، برای اینکه واقعاً بتوانید از پیامک اضطراری استفاده کنید، جریان پردازنده برتر اسنپدراگون 8 نسل 2 در تلفن همراه حضور داشته باشد. می توان انتظار داشت که در نیمه دوم سال 2023 در اولین مناطق معرفی شود (منبع: Qualcomm).