نیروگاه های بالکن: رئیس صنایع دستی خواستار مانع گران قیمت است

VDE (انجمن فناوری‌های برق، الکترونیک و اطلاعات) اکنون کل داستان را به شیوه‌ای بسیار آرام‌تر می‌بیند. ماه ها پیش، انجمن به نفع آرامش نیروگاه های بالکن صحبت کرد. این شامل انجام بدون پریز برق و افزایش توان خروجی از 600 وات به 800 وات است.منبع

اگر می خواهید یک نیروگاه بالکن بخرید، می توانید بدون هیچ مشکل اساسی این کار را انجام دهید. در این میان، تخفیف‌دهنده‌هایی مانند Aldi، Lidl و Netto نیز سیستم‌های خورشیدی مینی را می‌فروشند که مستقیماً به پریز وصل می‌شوند. این یک مشکل واقعی برای رئیس اتاق صنایع دستی آخن است.

نیروگاه های بالکن با چک اجباری توسط برقکار؟

«به نظر من، تحویل نیروگاه های بالکن باید هماهنگ باشد و الزام به ارائه مشاوره از یک متخصص معرفی شود. در صورت خرید چنین دستگاهی باید ثبت نام کنید. و سپس یک برقکار باید تصمیم بگیرد: کار می کند یا نه. یک راه حل پلاگین و بازی این تصور را ایجاد می کند که هر کسی می تواند آن را به دلخواه وصل کند. این یک پسوند سیستم است که باید طبق استاندارد بررسی شود.» (منبع: Aachener Zeitung)

در حالی که سیاستمداران در حال حاضر روی کاهش الزامات نیروگاه های بالکن کار می کنند تا اساساً هر کسی بتواند یک سیستم خورشیدی کوچک را بدون آزمایش زیاد وصل کند، مارکو هروارتز، رئیس اتاق صنایع دستی آخن، خطری را در این امر می بیند. او در مصاحبه با روزنامه Aachener Zeitung خواستار تنظیم مقررات فروش نیروگاه های بالکن شد. بنابراین باید فقط کسی یک نیروگاه برق بالکن را وصل کند ممکن است، اگر یک برقکار قبلا سیم کشی برق را بررسی کرده باشد:

هروارتز تجارت برق خود را در آخن راه اندازی می کند و بنابراین از روی تجربه صحبت می کند. با توجه به او بسیاری از تاسیسات الکتریکی در آلمان قدیمی هستند و به درستی ایمن نشده اند. به گفته وی، یک نیروگاه بالکن تا 600 وات یک خطر واقعی آتش سوزی خواهد بود.

این چیزی است که باید در مورد نیروگاه های بالکن بدانید:

هزینه های اضافی برای علاقه مندان

اگر طبق درخواست هروارتز، هر خانواری باید قبل از تحویل نیروگاه بالکن توسط یک برقکار بررسی می‌شد، آنگاه نصب نه تنها به شدت به تأخیر می‌افتد. بلکه هزینه زیادی نیز دارد. به خصوص زمانی که کمبود نیروی ماهر وجود دارد، به سختی می توان به برقی ها دست پیدا کرد و تقریباً گران قیمت است.