نظر سازنده در مورد مشکل

باتری های لیتیوم یونی که برای مدت طولانی بدون استفاده نگهداری می شوند، متورم می شوند. با این حال، در استفاده منظم، این بسیار بعید است. اگر باتری در موارد جداگانه متورم شود، میزان تورم تحت تأثیر عوامل مختلفی مانند طراحی دستگاه، ظرفیت باتری، وضعیت شارژ، دما یا رطوبت است.

اگر باتری هنوز نفخ کند و شما بلافاصله متوجه آن نشوید بسیار مهم می شود. در واقع، این مشکل روی گوشی‌های قدیمی‌تر سامسونگ که با باتری خالی ذخیره می‌شوند، تأثیر می‌گذارد. همانطور که در تصویر عنوان بالا می بینید، Galaxy S6 edge ما نیز باد کرده است. اما Mrwhosetheboss همچنین متوجه علائم اولیه تورم باتری در Galaxy S20 FE و Galaxy Z Fold 2 خود شده است. و بعد خطرناک می شود. اگر گاز تولید شود و باتری متورم شود، ممکن است هنگام شارژ تلفن هوشمند واکنش و گرمای بیش از حد ایجاد شود.

“سامسونگ از این موضوع آگاه است و در حال حاضر روی یک ارزیابی فنی مستدل کار می کند. مشتریانی که در مورد دستگاه های سامسونگ خود سوالی دارند باید با خدمات مشتریان محلی سامسونگ خود تماس بگیرند.

البته این بدان معنا نیست که مشکل حل شده است و ممکن است همچنان شما را تحت تاثیر قرار دهد. زیرا به خصوص در مورد تلفن های همراه سامسونگ، باتری ها بسیار بیشتر از سایر سازندگان متورم می شوند. ما ادامه داستان را دنبال خواهیم کرد.

Mrwhosetheboss نکته مهمی در مورد نحوه ذخیره گوشی های سامسونگ در زمانی که دیگر از آنها استفاده نمی کنید، ارائه می دهد. سپس باید باتری را تا حدود 50 درصد شارژ کنید. این باید خطر نفخ باتری را کاهش دهد. اگر هنوز از یک تلفن همراه قدیمی سامسونگ استفاده می کنید، باید به طور مرتب بررسی کنید که آیا باتری قبلاً کمی متورم نشده است یا خیر. پس دیگر نباید موبایل خود را شارژ کنید و به سامسونگ مراجعه کنید. ما در این مورد از سامسونگ نظر خواهیم گرفت.منبع

در این ویدئو، Mrwhosetheboss توضیح می دهد که چگونه مشکل را کشف کرد:

اگر گوشی‌های هوشمند بدون استفاده ذخیره می‌شوند، توصیه می‌کنیم توصیه‌های مربوط به کار با باتری‌های لیتیوم یون را دنبال کنید: https://www.samsung.com/de/support/galaxy-battery/”

سامسونگ قول داده است که پس از حوادث فاجعه بار گلکسی نوت 7، باتری ها سالم خواهند بود و دیگر مشکلی وجود نخواهد داشت. همانطور که مشخص است، سامسونگ مشکل باتری حتی بزرگتر از یک مدل دارد. YouTuber Mrwhosetheboss بسیاری از گوشی های سامسونگ را در مجموعه گوشی های هوشمند خود با باتری های متورم پیدا کرده است. یک واکنش و تشکیل گاز احتمالا در داخل رخ می دهد، به طوری که باتری متورم می شود و پشت آن باز می شود. در این حالت هیچ انفجار یا آتش سوزی وجود ندارد. بنابراین باتری ها اساسا ایمن هستند.

سامسونگ گلکسی اس 20 FE معرفی شد

چگونه باید گوشی سامسونگ را ذخیره کنیم؟

مقاله اصلی:

سامسونگ در گوشی های گلکسی خود با مشکل باتری جدید مواجه شده است. پس از فاجعه گلکسی نوت 7 که منفجر شد و در سراسر جهان فراخوان شد، تلفن های هوشمند قدیمی اکنون نفخ کرده اند و می توانند به یک خطر کشف نشده تبدیل شوند. یکی از تلفن های هوشمند گلکسی ما نیز تحت تأثیر قرار گرفته است. اکنون اولین بیانیه در مورد آن وجود دارد.

سامسونگ الکترونیکس

گوشی های هوشمند سامسونگ نفخ می کنند

یک Samsung Galaxy S20 FE نسبتاً جدید نیز تحت تأثیر قرار گرفت:

به روز رسانی از 05 اکتبر 2022: ما از سامسونگ خواسته بودیم که در مورد مشکل باتری بیانیه رسمی بدهد. سامسونگ بیانیه زیر را برای ما ارسال کرد:

مشکل تورم باتری سامسونگ توسط بسیاری از منابع دیگر تایید شده است. بر اساس یک نظرسنجی، حدود 25 درصد از پاسخ دهندگان با باتری های متورم مشکل داشته اند. بیشتر از سامسونگ بود. Mrwhosetheboss فقط با گوشی های سامسونگ مشکل پیدا کرده است. سامسونگ می خواست این موضوع را بررسی کند و گوشی ها را مصادره کند. یک نتیجه باز می ماند. اما اگر مشکل آنقدر بزرگ باشد که بسیاری از گوشی های قدیمی سامسونگ به طور بالقوه خطرناک باشند، می تواند به یک مشکل جدی برای سامسونگ تبدیل شود. خود سامسونگ اعلام کرده که باتری ها حداقل تا 5 سال سالم هستند.