نشت PS5: سونی فرصت بزرگی را از دست داد

هندرسون منتظر PS5 جدید است امسال منتشر خواهد شد. خود سونی هنوز چیزی را در اینجا تأیید نکرده است، اما خاطرنشان کرد که طرفداران می توانند منتظر سال 2023 باشند.

بیش از دو سال پس از انتشار اصلی، سونی در حال کار بر روی مدل بعدی PS5 است. با این حال، شایعات حاکی از آن است که برنامه های فعلی این شرکت می تواند به معنای از دست دادن یک فرصت بزرگ باشد که به نفع دارندگان فعلی PS5 نیز باشد.

پلی استیشن 5

کاری که نسخه جدید پلی استیشن 5 می تواند انجام دهد

PS5 همچنین یک کنترلر جدید دریافت می کند:

هنوز شایعاتی در مورد نسخه جدید پلی استیشن 5 وجود دارد. اما تام هندرسون معتقد است که از قبل به خوبی می داند که این کنسول چگونه خواهد بود. بنابراین نقطه فروش منحصر به فرد بزرگ این است درایو قابل جابجایی که از طریق درگاه USB-C اضافی به پشت کنسول متصل می شود.

با این حال، در ابتدا، به نظر می رسد سونی می خواهد کاملاً روی نسخه جدید کنسول موفق تمرکز کند. پس از راه اندازی، فروش دیسک و نسخه های دیجیتال باید حتی به آرامی تنظیم شود. کنترلر جدید DualSense که تا چند روز دیگر عرضه می شود، به همان اندازه بین طرفداران بحث برانگیز است.





منبع

PS5 DualSense Edge – تریلر ویژگی ها

ویژگی جدید PS5: طرفداران ناامید شده اند

در نظرات زیر توییت هندرسون، طرفداران از این واقعیت که درایو دیسک قابل جابجایی PS5 جدید فقط برای کنسول جدید قابل استفاده است، چندان خوشحال نیستند. با این حال، خودی رد نمی کند که الف به روز رسانی اصلی نرم افزار در آینده بهبودی در اینجا وجود خواهد داشت (منبع: توییتر).

منابع هندرسون اکنون تایید کرده‌اند که توسعه‌دهندگان داخلی سونی ماه‌ها است که درگیر آن بوده‌اند نمونه های اولیه کنسول کار کردن با این حال، توسعه دهندگان بازی اصلا به PS5 جدید نیاز ندارند. دلیل این امر این است که از نظر سخت افزاری با نسخه اصلی تفاوت چندانی ندارد.

نکته منفی دیگر این است که بعید است درایو قابل جابجایی با درایو موجود مطابقت داشته باشد پلی استیشن 5 نسخه دیجیتال سازگار خواهد بود. بنابراین نمی توانید کنسول خود را با درایوی که جداگانه فروخته می شود ارتقا دهید. این فرصت ایده آلی بود تا مشتریان قدیمی بتوانند به نسخه های دیسکی بازی ها روی آورند (منبع: Insider Gaming).