طرفداران RPG می توانند منتظر بازگشت یک کلاسیک از آلمان باشند. 13 سال پس از انتشار آن بر روی رایانه شخصی، Risen اکنون برای پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ نیز در دسترس است. خوشبختانه تاریخ انتشار چندان دور نیست.

Risen 2: Dark Waters

RPG آلمانی برای PS4، Xbox One و Switch ظاهر می شود

Risen در 2 اکتبر 2009 برای Xbox 360 و PC منتشر شد. 13 سال بعد اکنون نسخه جدیدی برای پلتفرم های دیگر وجود دارد. صاحب یکی پلی استیشن 4، ایکس باکس وان یا نینتندو سوییچ می توانند ماجراجویی خود را دوباره در 24 ژانویه در جزیره آتشفشانی فارنگا آغاز کنند.

ناشر THQ Nordic اعلام کرده است که Risen در نهایت روان و با کیفیت کامل بر روی کنسول ها اجرا می شود. علاوه بر این، همچنین وجود دارد به روز رسانی برای نسخه PC، بنابراین بازیکنان می توانند با گیم پد نیز در آنجا بازی کنند. نسخه فیزیکی RPG در آمریکای شمالی به طور انحصاری در GameStop برای پلی استیشن 4 و سوییچ منتشر خواهد شد. با این حال، هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه آیا یا به چه شکل نسخه مشابهی در آلمان نیز انجام خواهد شد (منبع: THQ Nordic) وجود ندارد.

Risen: تریلر برای PS4، Xbox One و Nintendo Switch

Risen شانس دوم را در کنسول ها دریافت می کند

Risen توسط توسعه دهنده آلمانی Piranha Bytes ساخته شده است و به عنوان جانشین معنوی سری محبوب Gothic شناخته می شود. صحنه، جزیره فرانگه است که توسط هیولاها وحشت زده می شود. با شمشیر، عصا یا جادوگری می توانید از خود در برابر خطرات دفاع کنید و معمای زمین لرزه های مرموز جزیره را حل کنید.

همکاران ما از spieletipps در آن زمان Risen را آزمایش کردند امتیاز 83 از 100 داده شده. RPG همچنین امتیاز ۷۷ در متاکریتیک و امتیاز کاربر ۸.۱ را کسب کرده است. نسخه ایکس باکس 360 با امتیاز 60 و امتیاز کاربر 6.6 عملکرد بسیار بدتری دارد. بنابراین شاید Risen سرانجام در ژانویه 2023 ظاهر شایسته ای روی کنسول ها پیدا کند (منبع: Metacritic).