من دیگر دنیا را نمی فهمم، چرا؟


اپل تا چند روز دیگر آیفون 14 را معرفی خواهد کرد. با این حال، انقلاب بزرگ رخ نمی دهد. با این حال، این امر باعث نمی شود که مشتریان اپل دست به اقدامی بزنند. راستش متوجه نمیشم نظر من در این مورد اکنون در شماره جاری ستون آخر هفته GIGA.

سیب

بارها و بارها ما مشتریان اپل باید اتهامات مختلفی را تحمل کنیم. به عنوان مثال، ما همیشه جدیدترین اسباب‌بازی‌های کوپرتینویی را می‌خریم، مهم نیست که سرگرمی چقدر هزینه دارد و صرف نظر از اینکه آیا هنوز دستگاه های قدیمی کارآمدی داریم. یک کلیشه خوب، که همیشه درست نیست. من، برای مثال، با آن مطابقت ندارم. مک بوک پرو من اکنون بیش از 7 سال است که در حال استفاده است، iPad من بیش از 5 سال است و من فقط هر 4 تا 5 سال یک آیفون می خرم. به طور خلاصه: من همیشه مجبور نیستم آخرین مد اپل را داشته باشم.

آیفون 14: مشتریان اپل تمایل بیشتری به ارتقا دارند

اما البته جناح دیگری هم وجود دارد که کلیشه بر آن استوار است. با توجه به نوآوری‌های قابل مدیریتی که با آیفون 14 در انتظار ما هستند، انتظار نمی‌رفتم که تقاضای بالایی داشته باشیم. با این حال، یک مطالعه اخیر باعث شد که بهتر به آن فکر کنم (منبع: Savings). 40 درصد کاربران بیشتری نسبت به سال گذشته قصد دارند تلفن همراه فعلی اپل خود را با مدل جدید (iPhone 14) جایگزین کنند. به طور خاص، 10 درصد قصد داشتند این کار را با آیفون 13 و آیفون 14 انجام دهند، اما در حال حاضر 14 درصد از مشتریان فعلی.

به نظر من، مخصوصاً ترسناک: اکثریت واضح کسانی که مایل به ارتقاء هستند، آیفونی دارند که کمتر از دو سال از عمر آن می گذرد – به طور دقیق بیش از دو سوم کاربران. به نظر من، اقلیت افرادی که در این نظرسنجی شرکت کردند، در واقع دلیلی برای ارتقا دارند، زیرا آیفون‌های آن‌ها دیگر واقعاً به‌روز نیستند، اما اگر در حال حاضر هنوز آیفون 13، آیفون 12 یا حتی آیفون 11 دارید، نمی‌توانید پیدا کنید. دلایل منطقی بسیاری برای تغییر.

برای استفاده از آیفون به‌عنوان وب‌کم برای macOS Ventura، لزوماً نباید آیفون 14 باشد:

آیفون به عنوان یک دوربین برای مک: macOS Ventura این امکان را فراهم می کند

پس چرا این کاربران می خواهند سوئیچ کنند؟ طبق این نظرسنجی، رایج ترین دلایل ارائه شده، پردازنده سریعتر، حافظه بیشتر و دوربین 48 مگاپیکسلی بهبود یافته است. این حداقل تنها یک نتیجه‌گیری را ممکن می‌سازد: بیشتر آنها احتمالاً به دنبال یک مدل حرفه‌ای هستند، زیرا همه اینها را با آیفون 14 معمولی دریافت نخواهید کرد – که در 7 سپتامبر در رویداد اپل دیده می‌شود. با این حال، این توضیح نمی تواند به طور کامل تعجب من را از چنین تمایل قوی تر به خرید در سال جاری برطرف کند.

همانطور که مشخص است، اپل افزایش قیمت را در پس زمینه محاسبه می کند. نه تنها در منطقه یورو، بلکه در بازار داخلی نیز، مدل های Pro باید به طور قابل توجهی گران تر شوند. با این حال، به نظر نمی رسد که این از قبل مشتریان را منصرف کند. برای من شگفت انگیز و باورش سخت است. بنابراین آیفون‌های جدید فقط به میزان محدودی چیز جدیدی ارائه می‌دهند، آیا گران‌تر می‌شوند و مشتریان تلفن‌های همراه بکر خود را از خانه بیرون می‌اندازند؟

افکار من برای آخر هفته: هدف این ستون فراهم کردن خوراکی برای تفکر و انعکاس «سیل خبری» هفته در پایان است. مجموعه کوچکی از مقالات قبلی در ستون:

اکثر کاربران اپل هنوز معقول هستند

عجیب. اما در نهایت از حد معمول دور است. آنچه را نباید فراموش کرد: اکثریت قریب به اتفاق کاربران منطقی هستند و در حال حاضر قصد خرید آیفون 14 را ندارند. بر اساس این مطالعه، 86 درصد از افرادی که قصد ارتقا به آیفون 14 را ندارند، گفتند که دلیل آن این است که مدل فعلی آنها هنوز به خوبی کار می کند. 60 درصد، نتیجه نهایی این است که یک آیفون جدید به سادگی بسیار گران است.

آیفون 14 پرو دقیقاً یک انقلاب در طراحی نیست:

این بدان معناست که این کلیشه حتی با وجود آخرین اعداد نظرسنجی – در حال حاضر قدیمی، فرسوده و بیش از حد استفاده شده – یک کلیشه باقی می ماند. طرفداران نابینای اپل هستند که مشتاق خرید هستند، اما اکثریت واقعی، مانند من، هنوز پاهای خود را روی زمین نگه می دارند.منبع