مقایسه Check24 حقیقت را در مورد خودروهای الکترونیکی آشکار می کند

خرید ماشین برقی برای بودجه کم نیست. اگر پول باقی مانده است، می توانید پس از خرید از آن خوشحال باشید: زیرا در مقایسه با توقف در پمپ بنزین، می توانید درگیر شوید تامین برق خودروهای برقی بسیار ارزان تر است. تا اینجا، خیلی واضح است، بالاخره این یکی از مزایای بزرگی است که خودروهای باطری از ابتدا داشته اند.

مقایسه هزینه توسط Check24 اکنون دقیقاً نشان می دهد که تفاوت چقدر است: با میانگین مسافت تقریباً 11000 کیلومتر در سال بنابراین صاحبان موتور بنزینی 742 یورو بیشتر می پردازند. به گزارش Check24، هزینه بنزین در مجموع 1675 یورو است.

مشکل دیگر: مزیت قیمت خودروهای الکترونیکی تنها در صورتی به خود می‌آید که قبلاً یکی داشته باشید. کسانی که امروز خرید می کنند می توانند از سال 2023 انتظار پاداش های زیست محیطی کمتری داشته باشند. قیمت خرید نیز در حال افزایش است. قبل از اینکه خریداران بتوانند آن را از طریق برق جبران کنند، خودروی الکترونیکی باید سال‌ها رانده شود. به هر حال، زمینه های دیگری وجود دارد که استرومر در آنها از نظر هزینه عملکرد بهتری دارد.منبع هر چه قیمت برق بیشتر باشد، مدت زمان بیشتری طول می کشد تا یک خودروی الکترونیکی بازده داشته باشد:

به این ترتیب رانندگان خودروهای الکترونیکی هزینه ها را پایین نگه می دارند

هرکسی که تصمیم به خرید یک خودروی الکترونیکی دارد، اغلب محیطی را در ذهن دارد. با این حال، در این میان، افراد بیشتری نسبت به چند ماه پیش باید به هزینه ها توجه بیشتری داشته باشند – و به هر حال، وسایل نقلیه الکتریکی هرگز نتوانسته اند با قیمت های پایین خرید بدرخشند. اما چنین استرومری ارزان تر است.

ارزان تر با برق: رانندگان خودروهای الکترونیکی سالانه 742 یورو صرفه جویی می کنند

خودروی الکترونیکی از A به B بسیار ارزان‌تر می‌شود: با همان مسافت پیموده شده سالانه، هزینه‌های برق برای خودروهای الکترونیکی به تنهایی به 932 یورو می‌رسد. 44 درصد کمتر از موتور بنزینی. این محاسبه بر اساس قیمت‌های فعلی کیلووات ساعت 39 سنت (از ژوئیه 2022) است.

یک ماشین الکترونیکی اجاره کنید و 6000 یورو جایزه بگیرید

با این حال، مزیت هزینه خودروهای الکتریکی تنها تحت یک شرط بسیار زیاد است: Check24 فرض می‌کند که استرومر منحصراً در پریز خانه با تعرفه برق خانگی شارژ می شود اراده. اگرچه اکثر فرآیندهای شارژ خودروهای الکترونیکی در واقع در خانه انجام می شود، نه همه آنها. در حال حرکت، به خصوص در ایستگاه شارژ سریع، می تواند به طور قابل توجهی گران تر شود.