معافیت مالیاتی گسترده تصمیم گرفت

طبق نامه‌ای به تاریخ 12 ژوئن 2023 از وزارت دارایی فدرال (منبع: وزارت دارایی فدرال)، اکنون قانون متفاوتی اعمال می‌شود. اگر منظومه شمسی کوچکی را اجرا کنید، این کار را خواهید کرد دیگر مورد اعتراض مقامات مالیاتی قرار نگرفتدر صورتی که الزام به ثبت کسب و کار و تکمیل پرسشنامه ثبت مالیاتی دیگر انجام نشود. در عوض، اداره مالیات فقط باید در موارد فردی پرسشنامه را درخواست کند.

حالا فقط بحث ساخت و ساز است و شما فقط باید با اداره مالیات در صورت مراجعه به شما برخورد کنید. تنها بوروکراسی که در هنگام نصب یک سیستم خورشیدی در انتظار شماست، اپراتور شبکه و اتصال است. بقیه به طور کامل حذف شده است.

اگر نمی خواهید یک سیستم خورشیدی بزرگ داشته باشید، یک نیروگاه بالکن می تواند چیزی برای شما باشد:

چرا الان این کار انجام می شود؟

تا کنون، هر کسی که یک سیستم خورشیدی را راه اندازی می کند و برق مازاد تولید شده را تغذیه می کند و برای آن پولی دریافت می کند، باید یک کسب و کار خاص برای این کار ثبت کند. این معمولاً در شکل ساده شده یک کسب و کار کوچک اتفاق می افتد. ضمناً پرسشنامه ثبت مالیاتی نیز باید به مراجع ارسال شود. الان آخرش همینهگولم گزارش می دهد.

این بدان معنا نیست که اگر بخواهید نمی توانید یک کسب و کار برای سیستم خورشیدی خود ثبت کنید تا بتوانید موارد خاصی را برای اهداف مالیاتی مطالبه کنید. در برخی موارد، تلاش بوروکراتیک می تواند ارزشمند باشد.

سیستم های خورشیدی در آلمان در حال رونق هستند. افراد بیشتری به منظور تولید انرژی برای استفاده خود و در نتیجه صرفه جویی در هزینه، سیستم فتوولتائیک را روی پشت بام نصب می کنند. مازاد به اپراتور شبکه فروخته می شود. اینجاست که الان آرامش زیادی وجود دارد.

سیستم های خورشیدی: دیگر نیازی به تجارت نیست

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.

منبع

یعنی به زبان ساده: اگر یک سیستم خورشیدی جدید نصب کنید، اکنون نه باید کسب و کار ثبت کنید و نه پرسشنامه را برای ثبت مالیات به مقامات ارائه دهید. با توجه به اداره مالی در نوردراین-وستفالن، این مقررات همچنین از 1 ژانویه 2023 به صورت گذشته اعمال می شود. پس از آن فقط باید شماره مالیاتی شما برای اپراتور شبکه ارسال شود. از 1 ژانویه 2022، درآمد حاصل از سیستم های خورشیدی کوچک تا 30 کیلووات بر ثانیه از مالیات معاف شده است (منبع: finanzverwaltung.nrw). در حالت ایده آل، دیگر کاری با اداره مالیات در رابطه با منظومه شمسی ندارید.

طبق سند، مقامات مالی می خواهند این کار را انجام دهند کاهش بوروکراسی غیر ضروری. در آغاز سال 2022، سیستم های خورشیدی از نظر مالیاتی به طور قابل توجهی جذاب تر شدند. به عنوان مثال، مالیات بر ارزش افزوده برای خرید سیستم های خورشیدی، باتری یا نصب اعمال نمی شود. درآمد دیگر نباید مشمول مالیات شود. اکنون نه تنها بوروکراسی غیر ضروری زیادی برای اداره مالیات وجود دارد، بلکه اگر می خواهید یک سیستم خورشیدی جدید بخرید، برای شما نیز وجود دارد.