عملکرد Maestro برای پرداخت در خارج از کشور بین مشتریان آلمانی بسیار محبوب است، اما مسترکارت همچنان می خواست آن را در تابستان 2023 متوقف کند. بر اساس گزارش‌ها، روند معکوس در حال حاضر به شرح زیر است: سرویس نقشه می‌تواند پس از سال 2027 نیز وجود داشته باشد. به بانک ها و مشتریان مهلت داده می شود.

Maestro-Aus: Mastercard در حال پارو زدن به عقب است

در 1 ژوئیه 2023، عملکرد Maestro که در آلمان و سایر کشورهای اروپایی رایج است، باید در واقع محدود شود. کارت های جدید استاد نباید دیگر در گردش باشد. حداقل این همان چیزی است که طرح اپراتور Mastercard به نظر می رسد. در عوض، مشتریان باید تغییر کنند و ترجیح دهند از Mastercard با عملکرد بدهی استفاده کنند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که اکنون به نظر می‌رسد چیزی شبیه به یک معکوس بوده است. بر این اساس، تابع Maestro حتی می تواند در موارد فردی مورد استفاده قرار گیرد فراتر از 2027 فراهم كردن. صحبت از تمدید فردی برای تعویض کارت وجود دارد که ظاهراً شرکت آمریکایی با بانک‌ها به توافق رسیده است (منبع: مجله manager).

با این حال، Maestro هنوز یک مدل متوقف شده است. فقط به این دلیل که دوره مهلت می تواند تمدید شود به این معنی است که در درازمدت به عنوان خداحافظی با عملکرد باقی خواهد ماند. اما این نیز واضح است که Maestro-Aus به هیچ وجه به معنای پایان ژیروکارت معمولی نیست. یک سیستم پرداخت جداگانه برای پرداخت در آلمان استفاده می شود؛ عملکرد Maestro فقط در خارج از کشور مورد نیاز است.

همه چیز در مورد پرداخت موبایلی در ویدیو:

Mastercard: Maestro-Aus مزیت بزرگی دارد

طبق گفته مسترکارت، نیازهای مشتری از زمان معرفی عملکرد Maestro تغییر کرده است. با کارت نقدی جدید بدون استاد، مزیت این کارت نیز وجود دارد به راحتی آنلاین پرداخت می شود می تواند باشد. طبق اظهارات خود، کارت نقدی دارای 90 میلیون امتیاز در سراسر جهان است، در حالی که Maestro می تواند به 15 میلیون اشاره کند.