مسافران کوچک: تا چه زمانی صندلی ایمنی کودک اعمال می شود؟

برای حذف صندلی کودک، کودکان باید حداقل 12 سال یا 1.50 متر قد بودن. حتی در این صورت، نحوه قرار گرفتن کمربند ایمنی مهم است. اگر از روی شانه نمی رود اما خیلی به گردن نزدیک است، باید با وجود حداقل سنی که به آن رسیده اید، یک صندلی تقویت کننده در نظر بگیرید. از این گذشته، StVO تعیین کننده نیست، ایمنی جوانان باید در اولویت باشد.

کودکان تا سن 12 سالگی که قد آنها کمتر از 150 سانتی‌متر است، تنها در صورتی می‌توانند سوار وسایل نقلیه موتوری روی صندلی‌هایی شوند که بستن کمربند ایمنی برای آن‌ها اجباری است، در صورتی که از سیستم‌های نگهدارنده کودک که شرایط را برآورده می‌کنند و برای کودک مناسب هستند، استفاده شود.»

برای جلوگیری از موقعیت هایی که ممکن است مجبور به عمل شوید، حداقل باید یک صندلی تقویت کننده ساده در ماشین حمل. اما برای این کار، کودک باید حداقل قد 1.25 متر و وزن حداقل 22 کیلوگرم داشته باشد (منبع: ADAC).

صندلی کودک مفقود است: چه کسی مسئول است و چه مجازاتی دارد؟

البته در صورت عدم استفاده از صندلی کودک، کودک در صندلی عقب مسئولیتی ندارد. محتمل تر است که راننده تحت تعقیب قرار گیرد – این بسیار خطرناک است، حتی در مسافت های کوتاه. راننده وسیله نقلیه مسئولیت ایمن سازی صحیح کودکان را بر عهده دارد و در نتیجه در صورت بروز حادثه نیز مسئول صدمات است. علیرغم استفاده از کمربند سه نقطه ای، این موارد در کودکان به خصوص در ناحیه شکم و بسته به سایز کودک در ناحیه گردن نیز می تواند جدی باشد.

//www.giga.de/news/harte-ansage-vom-tuev-jedes-fifth-auto-gefaehrdet-Sicherheit-auf-deutschlands-strassen/منبع همانطور که قبلاً از عنوان این پاراگراف می بینید، نه تنها حداقل سن، بلکه حداقل قد نیز وجود دارد. بچه ها باید تا زمانی که بالا بنشینند یکی از دو شرط راضی است. این در قانون ترافیک جاده ای (StVO) تحت بند 21 در بند 1a تنظیم شده است:

جریمه های بی توجهی به صندلی اجباری کودک لزوماً گران نیست، اما لطفاً آنها را هدف قرار ندهید. مجازات های زیر اگر از صندلی کودک استفاده نمی کنید منتظر شما هستم.

اگر کودکی بدون صندلی مناسب به عنوان مسافر در ماشین دارید، اما صندلی آن بسته شده است، پرداخت می کنید. پول هشدار 30 یورو. اگر کودک حتی کمربند نباشد، مبلغ دو برابر می شود به 60 یورو. از طرف دیگر، اگر چندین کوتوله در ماشین بدون صندلی کودک داشته باشید، پول پرداخت می کنید 5 یورو دیگر بیشتر. کودکان باید حداقل یک تسمه بپوشند. اگر اینطور نباشد، دو برابر می شود جریمه 70 یورویی و همچنین یک امتیاز در فلنزبورگ دریافت می کنید. اگر کودک نوپایی بدون صندلی کودک رو به عقب در صندلی جلو دارید – بدون اینکه کیسه هوا را خاموش کرده باشید، هزینه را پرداخت می کنید. اخطار 25 یورو.

اگر می خواهید فرزندان یا بستگان خود را برای چرخیدن در ماشین با خود ببرید، در بیشتر موارد به صندلی کودک نیاز خواهید داشت. بدون آن، احتمال مجروح شدن مسافر کوچک شما افزایش می یابد. در این راهنما می توانید متوجه شوید که کودکان تا چه سنی باید روی صندلی مخصوص سوار شوند.

الزام صندلی کودک: حداقل سن و حداقل اندازه