تسلا راه را نشان داد، اکنون مرسدس بنز از این راه پیروی می کند: یک شبکه شارژ جهانی برای خودروهای الکتریکی در راه است و ساخت آن از سال 2023 آغاز می شود. باید تا پایان دهه آماده شود و رقابت هم منتفی نیست.

مرسدس بنز شبکه جهانی شارژ خودروهای الکترونیکی را برنامه ریزی می کند

در نمایشگاه CES 2023 که در حال حاضر در لاس وگاس در حال برگزاری است “شبکه شارژ پرقدرت” را اعلام کرد.. شبکه شارژ خودروهای الکترونیکی قرار است جهانی باشد و ساخت آن از سال 2023 در ایالات متحده آمریکا و کانادا آغاز شود. سازنده هنوز مشخص نکرده است که چه زمانی بازارهای دیگر مانند آلمان ارائه خواهد شد. واضح است که اروپا، چین و “دیگر بازارهای اصلی” مایلند به آنها خدمات داده شود.

مرسدس بنز قصد دارد تا سال 2027 بیش از 400 پارک شارژ در آمریکای شمالی داشته باشد که در مجموع 2500 شارژر پرمصرف دارد. با یک قدرت شارژ تا 350 کیلو وات در اینجا باید انتظار داشت. پارک های شارژ باید «در فواصل زمانی معین» در شهرهای مهم و کلان شهرها قرار گیرند. ساخت و ساز در بزرگراه ها نیز برنامه ریزی شده است. در آمریکای شمالی، سازنده انتظار دارد بیش از یک میلیارد یورو هزینه داشته باشد.

در پایان این دهه، مرسدس بنز از بین رفته است در مجموع 10000 نقطه شارژ در سراسر جهان. در این اطلاعیه، سازنده خاطرنشان می کند که پارک های شارژ تنها برای خودروهای خود اختصاص داده نمی شود. شبکه شارژ “در اصل” برای همه برندهای خودرو باز خواهد بود، به طوری که رانندگان مرسدس می توانند از مزایایی مانند عملکرد رزرو انتظار داشته باشند.

فورد همچنین برنامه های بزرگی برای ایستگاه های شارژ دارد:

فورد خودروهای الکترونیکی دارد که توسط روبات ها شارژ می شوند

مرسدس بنز: ایستگاه های شارژ با فتوولتائیک

برخی از ایستگاه های شارژ برنامه ریزی شده قرار است برای محافظت بهتر از خودروها و رانندگان در برابر آب و هوا پوشش داده شوند. علاوه بر این، مرسدس بنز حداقل تا حدی به این موضوع پرداخته است استفاده از سیستم های فتوولتائیک قبل از. اینها باید برق مورد نیاز برای روشنایی، نظارت تصویری و موارد دیگر را پوشش دهند (منبع: مرسدس بنز).