محدودیت جدید 3500 یورو خالص در ماه است

هر کسی که فکر می کند افراد کم درآمد به ویژه تحت تأثیر قرار می گیرند اشتباه می کند: «ما در مورد خانواده هایی صحبت می کنیم که یک خانواده دارند. درآمد تا 3500 یورو در ماه – پس از کسر مالیات.» با این حال، همانطور که بوخهولتز واجد شرایط است، ارقام بر اساس مقادیر متوسط ​​هستند. اندازه های مختلف خانوار نیز باید در نظر گرفته شود.

زیرا به افراد کمتر و کمتری اجازه می دهد چیزی را کنار بگذارند و پس انداز کنند. آلمانی ها بیشتر و بیشتر به معنای واقعی کلمه دیگر نمی توانند تخم مرغ لانه را بخرند. این نیز توسط ارقام Sparkasse نشان داده شده است. تا 60 درصد از خانوارها در آلمان دیگر قادر به پس انداز نیستند. «آنها آنقدر تحت تأثیر افزایش شدید هزینه ها هستند که در پایان ماه چیزی باقی نمانده است و در بسیاری از موارد پس‌انداز نیز تمام می‌شود.”

تخم لانه برای روزهای سخت: برای بیشتر و بیشتر آلمانی ها، این یادگاری از زمان های بهتری است که مدت ها پیش بود. از آنجا که آلمانی‌های کمتر و کمتری حتی می‌توانند مقداری پول کنار بگذارند – این نتیجه ترسناک یک رئیس بانک پس‌انداز است. با این حال، هر کسی که فکر می کند سختی جدید عمدتاً بر افراد کم درآمد تأثیر می گذارد، اشتباه می کند.

Wiesbadener Volksbank اولین فولکس بانک بزرگی بود که برای سال 2022 سهام خود را ثبت کرد – و آن را تکان داد. سپرده های مشتریان در سال گذشته افزایش یافته است کمتر از یک درصد. مدیرعامل ماتیاس هیلدنر به سرعت دلیل آن را در دست دارد: «نرخ پس‌انداز مشتریان ما نیز در حال کاهش است. بسیاری از مردم به شدت تحت فشار تورم و افزایش قیمت انرژی هستند» (منبع: Handelsblatt).

با این وجود، زندگی در آلمان سخت‌تر می‌شود، همانطور که توسط ارزیابی Wiesbadener Volksbank نیز نشان داده شده است.

با این حال، Sparkasse کاملاً از وضعیت بد اقتصادی بسیاری از آلمانی ها بی گناه نیست. علیرغم چرخش نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا، بسیاری از بانک های پس انداز همچنان تنها به پرداخت نرخ های بهره کوچک ادامه می دهند. حداقل Sparkasse نوآورانه باقی مانده است. در شعبه ای در کلن، مشتریان حتی می توانند برای کارت شناسایی خود اقدام کنند.منبع آلمان، سرزمین پس انداز – این تصویر روز به روز بیشتر ترک می خورد. با این حال، شهروندان یک شبه به هدر دهندگان پول تبدیل نشدند. وضعیت اقتصادی مقصر انقراض کند پس انداز است.

اسپارکاسه: 3500 یورو خالص دیگر قابل پس‌انداز نیست

با تلفن همراه خود در پول خود صرفه جویی کنید – این روش کار می کند:

اسپارکاسه همچنان به پرداخت سود کوچک ادامه می دهد

20 بانک پس انداز در راینلاند-فالتز نیز دیدگاهی مشابه دارند. بین نوامبر 2021 و نوامبر 2022، دارایی های مالی از طریق پس انداز اوراق بهادار و سپرده های سنتی انباشته خواهد شد. 37 درصد کاهش یافت. توماس هیرش، رئیس انجمن در مورد وضعیت متروک توضیح می دهد: “چه این موضوع مالی باشد، چه مصرف یا تامین دوران سالمندی – به ویژه خانواده هایی با درآمد پایین باید کارهای بیشتری را انجام دهند.”