مایکروسافت به طور غیرمنتظره ای به روز رسانی برای ویندوز 10 منتشر کرد. این بدان معنی است که یک عملکرد واقعاً انحصاری ویندوز 11 نیز راه خود را به سیستم عامل قدیمی تر پیدا می کند. بنابراین، ساعت مشخص شده در ویندوز 10 جالب تر و مفیدتر است.

مایکروسافت

ویندوز 10 ساعت را از ویندوز 11 دریافت می کند

در واقع، ساعت ویندوز 11 با عملکردهای اضافی عملی خود باید ویژگی انحصاری سیستم عامل جدید باشد. با این حال، مایکروسافت اکنون تصمیم گرفته است تا ساعت مته شده را در دسترس کاربران ویندوز 10 قرار دهد. در حال حاضر یک به روز رسانی در حال توزیع است ساعت شامل “جلسات تمرکز” بدون محدودیت با ویندوز 10 نیز قابل استفاده است.

از طریق جلسات، کاربران می توانند به طور جداگانه یک دوره بدون حواس پرتی تعریف کنید. پس از فعال‌سازی، برنامه‌ها و سیستم عامل دیگر شما را با اعلان‌ها آزار نمی‌دهند، بنابراین می‌توانید کاملاً روی کار در دستتان تمرکز کنید. “To Do” مایکروسافت می تواند در این مدت به عنوان یک لیست کارهای انجام شود. در صورت تمایل، یک لیست پخش Spotify همچنین می تواند به عنوان موسیقی پس زمینه در طول “جلسات تمرکز” تنظیم شود.

ساعت جدید ویندوز 10 در حالت تاریک. (منبع تصویر: دکتر ویندوز)

کرونومتر، تایمر، ساعت زنگ دار و ساعت جهانی همچنان در برنامه ساعت جدید موجود است (منبع: دکتر ویندوز).

با این حال، مایکروسافت تلاش زیادی برای نسخه ویندوز 10 انجام نداد. طراحی تقریبا کار می کند کاملاً همانطور که از ویندوز 11 به ارث رسیده است، که کاملاً با سیستم عامل قدیمی مطابقت ندارد. کاربران ویندوز 10 فقط باید بدون گوشه های پنجره گرد کار کنند که مطمئنا قابل تحمل است.

نحوه نصب ویندوز 11 بر روی رایانه های شخصی قدیمی:

ویندوز 10 همچنان در بین کاربران محبوب است

اگرچه ویندوز 11 به عنوان یک ارتقاء رایگان در دسترس است، اما بر اساس تجزیه و تحلیل فعلی، تنها یک نه ماه پس از انتشار می رسد. 23.1 درصد از سهم بازار رایانه های شخصی ویندوزی. از سوی دیگر، ویندوز 10 همچنان محبوب کاربران است، که ممکن است به سخت افزار مورد نیاز ویندوز 11 نیز مربوط باشد.