Xbox Series X|S و PlayStation 5 از نظر قدرت گرافیکی بی نظیر هستند. با این حال، وب‌سایت بازی HowLongToBeat اکنون اعدادی را منتشر می‌کند که به هیچ وجه ایکس‌باکس فعلی را خوب نشان نمی‌دهند.

Xbox Series X

بردهای PS3: Xbox Series X|S باید شکست خود را بپذیرد

در دوئل مستقیم بین ایکس باکس و پلی استیشن، کنسول های سونی معمولاً برتری دارند. با این حال، وب سایت HowLongToBeat اکنون نشان می دهد که واقعاً چقدر از Xbox Series X|S عقب است. در لیستی که در توییتر منتشر شده است پربازیگرترین پلتفرم های 2022 نامزد مایکروسافت برای نسل جدید بازی تنها به مقام هفتم دست می یابد. به خصوص شرم آور: این کنسول حتی در پشت پلی استیشن 3 قرار می گیرد.

اعداد HowLongToBeat به چه معنا هستند؟

این برای مایکروسافت تسلی کوچکی است که پلی استیشن 5 نیز از جایگاه خود بازماند. در بالا به جای آن قرار دارند رایانه شخصی، پلی استیشن 4 و نینتندو سوییچ. هر دو PS4 و Xbox One نیز بر نسل فعلی کنسول ها پیروز هستند. با این حال، با پایان یافتن گلوگاه های تحویل توسط سونی، این وضعیت می تواند به زودی برای کنسول های پلی استیشن تغییر کند.

لیست HowLongToBeat بر اساس آمار کاربران سایت ایجاد شده است. گیمرها می توانند آنجا را بررسی کنند چقدر طول می کشد تا یک بازی کامل شود. این عدد توسط کاربرانی که چند ساعت (و در کدام پلتفرم) قمار کرده‌اند، محاسبه می‌شود. بنابراین آمار تعداد واقعی بازیکنان را در کنسول مربوطه نشان نمی دهد. با این حال، بینش جالبی از محبوبیت آنها در سال 2022 ارائه می دهد.

در اینجا نظر گیمرها در مورد PS5 و Xbox Series X|S آمده است:

HowLongToBeat همچنین رتبه بندی کنسول ها را در توییتر نشان می دهد که تمام نسل های منتشر شده جمع شوند. در اینجا نیز ایکس باکس در پشت رایانه های شخصی، پلی استیشن و کنسول های نینتندو قرار می گیرد. به هر حال، مایکروسافت همچنان سگا را شکست می دهد. با این حال، سگا از زمان Dreamcast در سال 1998 یک کنسول واقعی جدید منتشر نکرده است.